26° Czwartek
16 Sierpnia

Pią

Sob

Niewikipedia.org

​Zespół Dezerter wystąpi podczas Dni Brwinowa

O tym, że na tegorocznych Dniach Brwinowa pojawi się T.Love już informowaliśmy. Kolejnym zespołem jaki zobaczymy na scenie będzie Dezerter.

Szykuje się iście punkrockowy klimat. – Napisałem Wam o gwieździe tegorocznych Dni Brwinowa (w sobotę 9 września zagra u nas T.Love), ale zapomniałem wspomnieć o tym, że w niedzielę 10 września zaplanowaliśmy koncert kultowego zespołu... Dezerter. To specyficzna muzyka i pewnie nie każdemu będzie odpowiadała. Warto jednak już teraz zaplanować ten weekend w Brwinowie! – poinformował we wpisie na Facebooku burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński.

Dezerter to polski zespół, który powstał na początku lat 80-tych w Warszawie. Początkowo nosił taką samą nazwę jak radziecki pocisk balistyczny, czyli SS-20. Zmieniono ją w 1982 r. Założycielami byli: Rober „Robal” Matera, Krzysztof Grabowski oraz Dariusz „Stepa” Stepnowski. Dziś w składzie zespołu brak ostatniego z wymienionych mężczyzn, za to jest Jacek Chrzanowski grający na gitarze basowej.

Dopiero w 1987 r. Dezerter wydał debiutancki album „Kolaboracja” (początkowo cenzura zablokowała ten tytuł i płytę nazwano „Dezerter”, lecz później przywrócono oryginalny tytuł). Grupa obraca się w „mocnych” gatunkach muzycznych jak: punkrock, hardcore punk czy anarchopunk. 

Dni Brwinowa odbędą się w dniach 9-10 września. 

 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

punk

"Spytaj milicjanta on ci prawdę powie, spytaj milicjanta on ci wskaże drogę..."

Gość

super : )