26° Czwartek
16 Sierpnia

Pią

Sob

Niepixabay.com

Akcja „Uszyj jasia” w Michałowicach

Były już ośmiorniczki dla wcześniaków, pora więc na kolorowe poszewki na jaśki. Wszystko po to, by dzieciom w szpitalach było milej. W czerwcu mieszkańcy gminy Michałowice mogą włączyć się do akcji „Uszyj jasia”.

Widzieliście kiedyś pościel w szpitalu? Poszarzała, połatana i niemiła. Tak jest również na oddziałach dziecięcych. A przecież dzieciństwo powinno kojarzyć się z wesołymi kolorami i uśmiechniętymi postaciami. – Pewnego dnia, pewna mama trafiła do szpitala ze swoim dzieckiem. Po kilku dniach pobytu, podczas zmiany pościeli zauważyła, że poduszka jej dziecka nie ma poszewki. Zapytała się, dlaczego? Odpowiedź była banalna- skończyły się. Mama długo nie myśląc powiedziała: „No to uszyję” – tak właśnie rozpoczęła się akcja „Uszyj jasia”, którą zapoczątkowała Natalia, blogerka.

Do akcji chętnie włączyli się inni blogerzy oraz zwykli ludzie. W ten sposób od ponad czterech lat udało się „wyposażyć” kilka szpitalnych oddziałów w kolorowe poszewki na jaśki. Teraz do akcji mogą włączyć się mieszkańcy Michałowic. Do akcji może się przyłączyć każdy. Pierwsze michałowickie szycie jaśków odbędzie się w pierwszą środę czerwca. Szycie ruszy o godz. 16.00 w Bibliotece w Komorowie. Szyjemy w każdą środę czerwca i na Dniach Gminy Michałowice, które już 17 czerwca. Pamiętajcie, by zabrać ze sobą maszyny do szycia. Jeśli nie macie sprzętu lub umiejętności nie szkodzi. Akcje możecie wesprzeć kupując kawałek kolorowego materiału. 

Ile poszewek trzeba uszyć? Ustalony jest jedynie dolny limit. To 124 poszewki w rozmiarze 50 x 60 cm. Wszystkie kolorowe poszewki trafią do szpitala w Dziekanowie Leśnym. Kontakt do organizatorów; a.swiatko@michalowice.pl


Anna Zwolińśka
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

ewa

bardzo piękna idea i z całego serca ją popieram. Ale w sumie smutne to. Mieszkańcy Michałowic (chwała im za to) uszyją pościel, Owsiak kupi sprzęt, a za tym wszystkim kryje się jakaś potworna niemoc i nieudolność systemu, na który i tak wszyscy się składamy...

głos 1

wywal spadochroniarza z kobyłki ze starostwa .

Głos

Czekam na akcję 'wywal Jasia' w Pruszkowie

g"ośka

a mój jasio nie potrzebuje ubranka ..... małgosia jestem :-DD