25° Wtorek
18 Września

Śr

Facebook Happy Olo

Aleksander Doba w Grodzisku

Znany podróżnik, pierwszy człowiek w historii który samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki, czyli Aleksander Doba we własnej osobie, odwiedzi Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim.

Doba to postać niezwykła. Jego wyprawy z wypiekami na twarzach śledzą nie tylko miłośnicy ekstremalnych wyczynów. Na przełomie 2013 i 2014 roku przepłynął samotnie najszerszy odcinek Atlantyku, pomiędzy wybrzeżami Europy i Ameryki Północnej. W ciągu 167 dni pokonał ponad 12 tysięcy kilometrów. Tym samym przepłynął Atlantyk w kajaku po raz drugi. Czytelnicy „National Geographic” docenili jego wyczyn i dzięki internetowemu głosowaniu zdobył on tytuł „Podróżnika Roku 2015”.

Rok później rozpoczął trzecią transatlantycką wyprawę kajakiem z Nowego Jorku do Lizbony, którą zmuszony był przerwać ze względu na wypadek. Kontynuował ją w 2017 roku i ukończył z sukcesem! Opłynął kajakiem również Morze Bałtyckie i Bajkał.

W Grodzisku Aleksander Doba będzie gościem pokazu filmu „Happy Olo”, poświęconego samemu podróżnikowi. Po seansie planowana jest dyskusja z udziałem głównego bohatera.

Gdzie i kiedy? W czwartek, 15 marca, godz. 19.00. Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckiem (ul. Spółdzielcza). Wstęp jest biletowany. Koszt wejściówki to 12 zł.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz