25° Wtorek
18 Września

Śr

Artur Orzech

Artur Orzech odwiedzi Nadarzyn

Znany prezenter telewizyjny i radiowy będzie gościem Biblioteki Publicznej Gminy Nadarzyn. W trakcie spotkania goście dowiedzą się, że nie tylko muzyka jest pasją Artura Orzecha.

Aksamitny głos Artura Orzecha zna prawie każdy. Wielokrotnie prowadził festiwale w Sopocie i Opolu. Co roku jego głos towarzyszy nam w trakcie finałowych koncertów Konkursu Piosenki Eurowizji. Jednak radio, telewizja i muzyka to nie jedyne pasje Artura Orzecha. 

Artur Orzech jest pasjonatem literatury perskiej i to do tego stopnia, że na studiach ukończył iranistykę. Wyjechał na stypendium do Kabulu i pracował jako tłumacz. To jednak nie wszystko. Dziennikarz napisał również książkę „Wiza do Iranu”. W swojej publikacji Orzech przedstawia Iran jako niezwykle barwny kraj. W książce znajdziemy nie tylko informacje o irańskiej kuchni, która choć prosta jest niezwykle wykwintna. Autor prezentuje również irańskie kobiety, które choć są skrępowane zasadami, to umiejętnie pokazują swoje piękno. Artur Orzech próbuje odczarować negatywny wizerunek Iranu. Co więcej przypomina, że Irańczycy to znawcy islamu, a nie muzułmańscy fundamentaliści. 

To właśnie książka „Wiza do Iranu” będzie jednym z głównych tematów spotkania, które już 21 marca o godz. 17.30 odbędzie się w Bibliotece Publicznej Gminy Nadrzyn (pl. Poniatowskiego 42). Wstęp na spotkanie jest wolny.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Idę. Przynajmniej ktoś fajny

Gość

Lepsze to niż Jacek Kurski

Gość

A na Orzecha warto się wybrać.

Gość

Renia, a czemu mnie pajacem nazywasz? Bądź porządny i grzeczny renifer. A za czasów Dudka to nie Nawałka był selekcjonerem. Chociaż może nawalić też się lubił.

Rado

A Zygmunt Kasztan kiedy przyjedzie do Nas?

Renia

Spytaj Pajacu Nawałki ! :)

Gość

A czemu Dudka na mundial nie wzięli?

Daro

A Roman Kosecki odwiedzi Pruszkow?