25° Wtorek
18 Września

Śr

pixabay.com

„Barany. Islandzka opowieść”, czyli PKF

Grudniowy seans w Pruszkowskiego Klubu Filmowego przed nami. Tym razem na ekranie zobaczymy film „Barany. Islandzka opowieść”.

Pruszkowski Klub Filmowy to miejsce gdzie prezentowane są wyselekcjonowane filmy. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by zaprezentować widzom niszowe obrazy, których raczej nie zobaczymy w multipleksie, a nawet telewizji.

– Barany. Islandzka opowieść” – islandzki kandydat do Oscara – jest przepełniony błyskotliwymi obserwacjami, ciepłem i ironicznym humorem. Reżyser przenikliwie ukazuje obraz ludzi broniących – czasem w uparty, a czasem w komiczny sposób – swojego stylu życia i niezależności. Film Hákonarsona to hymn na cześć przekornej ludzkiej natury, która w najtrudniejszej sytuacji potrafi zachować się w nieprzewidywalny, budzący podziw sposób. Finał „Baranów. Islandzkiej opowieści” – jedna z najbardziej wzruszających scen w kinie europejskim ostatnich lat – nie pozostawi nikogo obojętnym – tak opisują pokaz organizatorzy Pruszkowskiego Klubu Filmowego

Seans PKF odbędzie się 2 grudnia o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury „Kamyk” przy ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Wstęp na projekcję jest bezpłatny.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz