26° Czwartek
16 Sierpnia

Pią

Sob

NieFacebook/CKiS

CKiS inauguruje działalność

Choć działa od dobrych kilku tygodni, nie było jeszcze oficjalnego otwarcia. Mowa o pruszkowskim Centrum Kultury i Sportu. Uroczysta inauguracja już w ten weekend.

Sobota, 9 czerwca, na pewno zapisze się w historii obiektu. Tego dnia zaplanowano oficjalne otwarcie i możliwość zwiedzania budynku. Ale nie tylko. Nie zabraknie rozmaitych atrakcji dla małych i dużych. Wszystko to pod hasłem „Kalejdoskop marzeń”.

Co dokładnie znalazło się w programie? O godz. 14.00 rozpoczęcie imprezy i powitanie. Na scenie pojawią się następnie „Pruszkowiacy”. Od godz. 19.00 muzyczna część wieczoru. Wystąpią Blues Maszyna, Natural Made Rockers, Chemia i Kasia Schubert. Przez cały dzień w CKiS będzie można oglądać wystawę malarstwa i strojów ludowych. Na stadionie Znicza rozgrywane będą mecze Akademii Piłkarskiej Znicz. Na boiskach bocznych: Sztorm Grupa, Strefa Zabaw dla dzieci, TurboKozak. Do tego warszaty plastyczne, jogi, tai-chi, pokazy capoeiry. Najmłodszych zabawiać będzie Klaun Tomi. Pojawi się też teatr uliczny.

Co jeszcze? Na Hali Znicz stanie strefa malucha. Będzie tam można spróbować swoich sił także w karate, krav madze, koszykówce. Przy tak wielu propozycjach nie może zabraknąć czegoś na ząb. Będzie więc i strefa gastronomiczna.
 

– Przed nami inauguracja Centrum Kultury i Sportu, będzie to dla nas wyjątkowy dzień więc liczymy, że będziecie wtedy z nami. Gwarantujemy wstęp wolny dla każdego. Planujemy wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Chcemy pokazać wielofunkcyjność CKiS więc dostępne będą zajęcia sportowe, animacje dla dzieci, warsztaty o zdrowym żywieniu, występy artystyczne, taneczne, koncerty a także pokaz filmu niemego z muzyką na żywo. Nie sposób wymienić wszystkich aktywności, dlatego warto zarezerwować sobie czas 9 czerwca i sprawdzić osobiście co przygotowaliśmy – mówi nam Anna Dudziec, dyrektor pruszkowskiego CKiS.

 

Wszystkie szczegóły imprezy dostępne są tu. Początek w sobotę, 9 czerwca, o godz. 14.00. Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie (ul. Bohaterów Warszawy 4).


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 26

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

80 mln na krematorium, ale wody w Pruszkowie nie ma co dwa dni. Żebyście w tym pruszkowskim c e n t r u m k u l t u r y za bardzo nie śmierdzieli...

gość

Jak uroczyste otwarcie, moźe ktoś wie czy były tłumy.

Gość

Wczoraj było otwarcie. Nagradzali się, świecili, jedli.

Gość

bo to jest brzydki budynek, niestety

Gość

A ja się nie zgadzam z opiniami że ten budynek podzieli los Toru Kolarskiego. Tor Kolrski nie należy do Miasta Pruszków, nie jest w żaden sposób wykorzystywany przez mieszkańców. Obiekty CKiS są od lat wykorzystywane przez mieszkańców Pruszkowa, a teraz również ten budynek będzie służył mieszkańcom. Nazywanie go przez anonimowych komentatorów trumną, krematorium etc. to totalna porażka.

Głos

Niestety ale losy tego obiektu będą podobne do toru kolarskiego...Rozumiem że niezadowolenie z rządów w Pruszkowie ludzie o małym ilorazie inteligencji odbierają jako HEJT,ale proponuję trzeźwo spojrzeć na sprawy związane z naszym podwórkiem...

Ogar

Jak sie nie podoba to zostan w domu i bij dalej żone, a normalnym daj sie cieszyc...

GośćA

Nie mogę się zdecydować, czy to bardziej krematorium czy tężnia solankowa...

romadur

Sprawdziłem i posypuję głowę popiołem. Nie pół miliona, tylko 235 tysięcy. Wygódka liczy sobie ok. 10 metrów kwadratowych. http://wiadomosci.wpr24.pl/miejska-toaleta-prawie-gotowa;29680.html

Gość767678

Patologii znowu sie nie podoba ahhh...

romadur

Brawo Mirosławie za celną uwagę. Rzeczywiście kiedyś musiałem chodzić za stodołę. Teraz miasto i jego Włodarze wystawili zgrabny szalecik w Parku Kościuszki (za marne pół miliona) i mogę w porcelankę.

Gość

Mirosław to w Tworkach macie dostęp do netu? Czy przepustka?

Gość

Szlachta z SPP może już się pakować. Słoje ze wsi zagłosują na PiS, jak ich ojcowie w Siedlcach czy Radzyniu. Baju, baju Jasiu i Andrzejku. Ttianic to gwóźdź do waszej trumny politycznej.

Gość

Władza musi odejść, tytanic jednak zostanie:(

Mirosław

Dać biedocie trochę kultury bo słoma z waszych butów lub kaloszy wystaje-to jeszcze jęczą,że źle . Przyjezdna patologio która nie płaci podatków w Pruszkowie-jak by nie miasto i jego Włodarze to byście dalej chodzili sr.ć za waszą stodołę.

Gość

pis to dno w mieście.

Gość

Ten moloch kosztował około 80 mln złotych. Co miesiąc ogłaszane są kolejne przetargi na wyposażenie kolejnych pomieszczeń. To są kolejne miliony. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy dobiliśmy już do 100 mln za tego Titanica? Ekipa Starzyńskiego i Kurzeli, pójdzie na dno razem z nim, już jesienią tego roku. CKiS to Centrum Kurzeli i Starzyńskiego.

gość

Stara władza do domów swoich. Potrzeba młodej, wykształconej grupy.

loku

zespół ludowy pruszkowiacy wystąpi, szacun dla tych dzieci za ciężką pracę, ale serio nie można było jednak czegoś bardziej wow, dla wszystkich?

Gość

W Pruszkowie PISowi to nawet hejt nie wychodzi ....

Gość

Czy występy grupy cyrkowej z Kraszewskiego będą jedną z atrakcji?

Gość

Jasia cuda niewidy ;-)

Gość2

Czy Titanic odpłynie?

Gość

@Gość 2018.06.05 08:05 - a czy ktos powiedzial ze bedzie sie komunikowac?;) ckis nie jest dla ludu

Gość

W jaki sposób CKiS zmierza komunikować się z mieszkańcami nie posiadającymi kont w mediach społecznościowych?

Climber

Czy będzie można skorzystać z najprawdopodobniej jedynej na świecie ścianki wspinaczkowe pod chmurką?