13° Poniedziałek
24 Września

Wt

Pixabay

Co robić w weekend? Podpowiadamy

Jeżeli jeszcze nie wiesz co zrobić z nadchodzącym weekendem, to przedstawiamy kilka propozycji.

Pruszków
18 marca o godz. 15. Muzeum Dulag 121 organizuje spotkanie z Lechosławem Herzem – aktorem, wybitnym krajoznawcą, projektantem niemal 2 tys. km szlaków turystycznych m.in. na Mazowszu i Suwalszczyźnie oraz autorem przewodników turystycznych. W ostatnich latach publikuje on także książki beletrystyczne, utrzymane w formie gawęd krajoznawczych, opowieści o historii, przyrodzie i spuściźnie kulturowej Mazowsza i Tatr. W 2017 roku ukazały się „Świsty i pomruki. Sceny tatrzańskie” oraz „Pod ożywczym drzew cieniem…” – poświęcona najbliższym okolicom Warszawy: Bielanom, wilegiaturom i letniskom w Świdrze, Aninie, Podkowie Leśnej czy Zalesiu Górnym, uzdrowiskach, np. w Konstancinie i o już zapomnianych, jak np. w Nowym Mieście nad Pilicą, rezydencjom szlacheckich w Radziejowicach, Oborach i Młochowie, a także o podwarszawskiej przyrodzie nad Wisłą. Wstęp wolny.

Grodzisk Maz.
Przed nami Grodziski Dzień Młodzieży i będzie to druga edycja imprezy. To właśnie dla młodzieży z Grodziska Mazowieckiego organizatorzy przygotowali masę atrakcji. W programie m.in. gra historyczna z nagrodami, warsztaty sushi, pokaz iluzjonisty Macieja Pędy, czy spotkanie z twórcami kanału Matura To Bzdura, który można oglądać na YouTube.

Wydarzenie odbędzie się w Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej. Start 17 marca już o godz. 12.00 warsztatami animacji poklatkowej, spotkaniem „Jak zostać podóżnikiem”, grami bitewnymi i strategicznymi. Także o tej godzinie rozstawi się mobilne studio Radia Bogoria, a także będzie można porozmawiać o żeglarstwie z członkami klubu „Czysty Wiatr”. Wstęp wolny.

Nadarzyn
18 marca o godz. 16.00 odbędzie się kolejna imprezę z cyklu Kino Nokusiowe. Pokazany zostanie film z serii „Mały pingwin Pik-Pok”, zrealizowany techniką animacji lalkowej, oraz animacja filmowa wykonaną przy pomocy klocków lego.

– Po projekcji sami „zbudujemy” film – oczywiście... z kloców lego. Warsztaty animowania kloców tradycyjnie poprowadzi absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, Julia Karasiewicz – przedstawia Nadarzyńskie Centrum Kultury. Wstęp wolny.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Kasia

Prosimy o taki artykuł przed każdym weekendem!

Ted

a ja tak idę na melinę do .... w .... . Poczułem się znowu młodo :-) i można kupić i zagrychę też :-) Komuna wróciła :-)

Głos

Kiedyś za starych czasów w niedziele poszło by się poszwędać do Janek albo chcąc poczuć odrobinę hajlajfu pojechałoby się do galerii Mokotów...a teraz pod Kaczystowskimi rządami nawet galerie pozamykane!!! Ile to ludzi straci przez to pracę! Co z tą Polską? Gdzie polisz bojfrendzi wezmą teraz swoje Dżesiki i Nicole? Każdy zabierał je swoją odpicowaną stjuningowaną furą do galerii i na Maka,a co teraz Panie Kaczyński!? Jak żyć z tym zakazem???Co ze sobą zrobić?

Gość

i takie zestawienia powinny być co tydzień, najlepiej kilka dni przed...

szymuś

sklepy znów nieczynne więc trzeba iść do kościoła

Gość

wow