27° Niedziela
19 Sierpnia


mazowsze.waw.pl/Jan Drzewiecki

„Cud mniemany...” w Mateczniku

W najbliższy weekend w Mateczniku Mazowsze w Otrębusach będzie można obejrzeć i wysłuchać pierwszej Polskiej opery „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” w interpretacji zespołu Mazowsze. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania będą wejściówki na ten spektakl.

Opera „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” została wystawiona po raz pierwszy w 1794 r. w Teatrze Narodowym w Warszawie. Libretto na długie lata zaginęło. Zostało odnalezione dopiero w 1929 roku przez Leona Schillera. Jest uważana za pierwszą operę narodową. Spektakl ten ukazuje w komediowy sposób wątek walki krakowiaków z góralami, a także wątek miłosny oraz strukturę społeczeństwa polskiego przed trzecim rozbiorem.

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze wraz zaproszonymi gośćmi przedstawią tę operę we własnej interpretacji.

„Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” będzie można też zobaczyć w niedzielę 22 kwietnia o godz. 17.00.

KONKURS
Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są podwójne zaproszenia na tę operę. Pierwsze dwie osoby, które w czwartek 19 kwietnia o godz. 14.00 przyślą maila na adres konkurs@wpr24.pl o treści „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”, otrzyma podwójną wejściówkę na spektakl. W mailu należy podać również imię, nazwisko i telefon kontaktowy. 

Lista nagrodzonych:
Mirosław Stankiewicz
Katarzyna Janowska
 


Redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Wiosenna pomroczność

Do Wszystkich Piszących komentarze niezwiązane z najbliższym występem Mazowsza: Chyba Państwo nie przeczytali tekstu ze zrozumieniem- te komentarze pasowałyby raczej do szkła kontaktowego ;-)

Gość

PiS nie likwiduje patologi. PiS ją tworzy: afera w Puszczy Białowieskiej, afera z nagrodami, afera z łamaniem Konstytucji, afera z niepublikowaniem wyroków Trybunału, afery wizerunkowe na arenie międzynarodowej, afera bilbordowa...

bds

Pytanie konkursowe dla matołów: Ile PiS WYKRYŁO AFER GOSPODARCZYCH Z UDZIAŁEM PO ???... - które doprowadziły do deficytu budżetowego i wzrostu zadłużenia Polski? PiS zasłużył na ogromne nagrody bo likwiduje patologie , które powstały od 1989r za czasów PO pod różnymi nazwami...

Gość

Pytanie konkursowe: ile milionów złotych PiS przeznaczył na nagrody dla swoich ministrów?