27° Niedziela
19 Sierpnia


Archiwum

Debata „Adres: Niepodległość - jak tam dojść?”

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pruszkowskie MSHM zaprasza na ciekawą debatę historyczną.

W dyskusji udział wezmą ciekawi goście. Wśród panelistów znaleźli się prof. Andrzej Chwalba, badacz historii społecznej, kulturowej i politycznej XIX-XXI wieku, relacji polsko-rosyjskich oraz dziejów Krakowa i Uniwersytetu Jagiellońskiego; prof. Mariusz Wołos, historyk i eseista, profesor nauk humanistycznych, pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie i Instytutu Historii PAN w Warszawie. Trzecim uczestnikiem debaty będzie dr hab. Katarzyna Sierakowska, adiunkt w Instytucie Historii PAN. Specjalizuje się w historii społecznej XIX i XX wieku, zwłaszcza historii I wojny światowej i dwudziestolecia międzywojennego oraz historią kobiet i gender history.

Rozmowę poprowadzi Hanna Maria Giza, dziennikarka radiowa, aktorka, autorka adaptacji i reżyser słuchowisk radiowych.

Debata „Adres: Niepodległość – jak tam dojść?” odbędzie się w najbliższy czwartek, 17 maja, godz. 18.00. Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie. Wstęp wolny. Wydarzenie honorowym patronatem objął prezydent Pruszkowa.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

do Gość 2018.05.16 09:56 ,,Niemcy gwarantami naszego bezpieczeństwa,, Dobry żart, po ostatnim ich pobycie i ,,dziele odbudowy,, na ziemiach polskich ubyło nam 6 mln obywateli, w tym 3 miliony Żydów, oraz około 516 000 pojedynczych dzieł sztuki. W zamian zostawili nam miejsca pamięci takie jak Palmiry czy Oświęcim,

Gość

w końcu może uwolnią staszka i kolegów i będzie normalnie, by żyło się lepiej

Gość

He, he, he. Trump nie spodka się z Dudą w Nowym Jorku. Adrian nie chciał rozmawiać z wiceprezydentem USA, nikt poważny nie chce rozmawiać z Adrianem. Takie są skutki łamania Konstytucji. Po prostu ląduje się na śmietniku historii. Jeszcze tylko szybki Trybunał Stanu, naprawa popsujek PiSu i będzie tu normalnie. Wtedy niepodległość nie będzie zagrożona.

Gość

Marszałek Piłsudski powiedział kiedyś że,, francja nas porzuci i nas zdradzi, bo to leży w jej paskudnej naturze,, Jak wyszliśmy na jej gwarancjach to pokazał 1939r., siedzeli okopani za linią maginota, zamiast szwabskich ssynów atakować

Gość

Taka jest niepodległość po PiSowsku, że dzisiaj ekshumowano ciało wbrew woli rodziny, a Marszałek Borusewicz nie może odwiedzić grobu własnej żony. Co za paskudne PiSowskie czasy.

Gość

Trzeba się zastanowić czy działania PiS, odciągające nas od NATO i UE, nie wpływają przypadkiem na zagrożenie utratą niepodległości. Miały być helikoptery i co? Miały być nowe okręty podwodne i co? Niemy, Francuzi i Amerykanie mieli być gwarantem naszego bezpieczeństwa i co? Kaczyński straszy Niemcami, Duda nie odbiera telefonów ze Stanów, Waszczykowski Francuzów uczy jeść widelcem. Te rządy to jest pomyłka i zguba dla narodu. Piłsudski przewraca się w grobie.