25° Wtorek
18 Września

Śr

Facebook

Dni Brwinowa i widowiskowa rekonstrukcja historyczna

Podczas tegorocznych Dni Brwinowa zaplanowano szereg atrakcji, w tym m.in. koncerty, teatr ognia, uroczystości oficjalne oraz inscenizację historyczna z udziałem grup rekonstrukcyjnych.

Impreza odbędzie się w następny weekend, w sobotę i niedzielę 8 i 9 września. Co w programie? – W sobotę tradycyjnie wypełnią koncerty (początek o godz. 18.30) podczas których zagrają: Blues Fathers, Run The River, T/Aboret oraz Kapela ze Wsi Warszawa. Po części muzycznej przyjdzie czas na teatr ognia. To wszystko odbędzie się na placu położonym miedzy ul. Dworską, ul. Marsz. J. Piłsudskiego i ul. Przejazd. Wcześniej, od godz. 17.00, w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się Narodowe czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego – informują organizatorzy.

W niedzielne przedpołudnie odbędą się oficjalne uroczystości związane z 79. rocznicą bitwy pod Brwinowem, która została stoczona 12 września 1939 r. – O godz. 10.30 zostanie odprawiona msza św. w kościele pw. św. Floriana. Po niej zgromadzeni przejdą przed pomnik 36. pułku piechoty Legii Akademickiej, gdzie zostaną złożone kwiaty. Kulminacją obchodów będzie niedzielna widowiskowa inscenizacja historyczna Bitwy pod Brwinowem 1939, która odbędzie się o godz. 19.00 na placu przy pałacu – czytamy w zaproszeniu.

Uwaga, wejście bramą od ul. Dworskiej lub od ul. Przejazd. Tam też będzie parking. Nie będzie możliwości wejścia od strony parku.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Ser :)

Godzina 19 na rekonstrukcję jest moim zdaniem zbyt późna. Lekkie opóźnienie i rekonstrukcja będzie się odbywać prawie o zmroku, byłem uczestnikiem poprzednich rekonstrukcji na polach parzniewskich i wydaje mi się iż tam rekonstrukcja zaczynała się o godzinie 18, jeśli nawet nie wcześniej. Prośba do organizatorów o przemyślenie raz jeszcze godziny rozpoczecia rekonstrukcji co by ta fajna zabawa nie okazała się wielkim niewypałem.

olo

nie ma co pić , nie ma za co pić !!! to był koncert w Brwinowie lata temu !!!

BurmistrzBrwinowa

Brwinowianin (2018.08.30 08:43), zapraszam serdecznie na spacer po Brwinowie. Zorientuje się Pan, iż gminne drogi asfaltowe i z kostki betonowej są zamiatane 1x w miesiącu. Kosimy je również 1x w miesiącu. Drogi wojewódzkie (ul. Pszczelińska i ul. Biskupicka) są zamiatane i koszone 3x w roku. Niestety, standardy utrzymania dróg powiatowych (ul. Grodziska, ul. Wilsona, ul. Sportowa, ul. Powstańców Warszawy, ul. Piłsudskiego) są zdecydowanie gorsze, bowiem drogi te zostały po zamiecione w tym roku dopiero 1x (pozimowe zamiatanie dróg powiatowych odbyło się w połowie czerwca!!! - dla porównania drogi gminne i wojewódzkie zostały zamiecione po raz pierwszy w tym roku jeszcze w kwietniu). Koszenie dróg powiatowych również stanowi problem. Wielokrotnie w tej sprawie interweniowałem w Zarządzie Powiatu Pruszkowskiego (na którego czele stoi starosta z Prawa i Sprawiedliwości) z prośbą o poprawę standardu utrzymania dróg powiatowych, tj. częstsze ich zamiatanie i koszenie. Przypomina to jednak "głos wołającego na puszczy". Dlatego też, zwracam się do Pana z uprzejmą prośbą o kierowanie swoich uwag do obecnych włodarzy Powiatu Pruszkowskiego. Niestety, przepisy ustawy o dyscyplinie finansów publicznych uniemożliwiają nam wyręczenie Powiatu w tych podstawowych obowiązkach zarządcy dróg powiatowych. Również jak i Pan ubolewam nad tym, jak bardzo w ostatnich 4 latach pogorszyły się standardy utrzymania dróg powiatowych. To tylko dowód na to, z e politycy partyjni powinni się trzymać z daleka od najniższych szczebli samorządu terytorialnego (gmin i powiatów). Tu zamiast uprawiać politykę, trzeba po prostu pracować. Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów.

Gość

Odnośnie "Przedwiośnia": czy to będzie streszczenie wg pana Dudy czy jednak oryginał?

brwinowianin

czy przy tej okazji burmistrz posprząta ulice? A co z obiecanym rondem na biskupickiej? - Czy to tylko kiełbasa przed_wyborcza burmistrza Kosińskiego?