27° Niedziela
19 Sierpnia


centrumkultury.eu

Dziś w Grodzisku dożynki, na których zaśpiewa Don Vasyl

Już o godz. 12.00 w Grodzisku Mazowieckim odbędą się dożynki powiatowo-gminne połączone z jarmarkiem produktów regionalnych. O godz. 18.00 na scenie pojawi się Don Vasyl z zespołem! Sprawdźcie co jeszcze znalazło się w harmonogramie imprezy!

Dożynki, Święto Plonów, Wieńce – między innymi takie nazwy przypisuje się świętu, któremu towarzyszy zabawa z okazji zakończenia żniw. To także tradycja. Imprezy z tej okazji odbywają się w naszym regionie rok rocznie. 10 września (niedziela) powiat grodziski wspólnie z gminą zajęli się organizacją dożynek połączonych z jarmarkiem.

Wydarzenie rozpocznie się już o godz. 12.00 od Jarmarku Produktów Regionalnych. Miejscem imprezy będzie Targowisko Miejskie przy ul. Montwiłła w Grodzisku Mazowieckim. Tam też około godz. 14.00 wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Godzinę później uczestnicy wezmą udział w plenerowej mszy świętej. 

Natomiast już o godz. 16.15 rozpocznie się zabawa taneczna z warszawską kapelą Janka Stokowskiego. Tego dnia nie zabraknie również kluczowego punktu, czyli konkursu wieńców dożynkowych. Najładniejsze zostaną nagrodzone. 

Gwiazdą wieczoru będzie Don Vasyl z zespołem. To już o godz. 18.00. 

Wstęp wolny!


 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

powiatowy

No cacane było... A tak dla porównania dzień wcześniej "Swięto Milanówka"...

Wstyd

I to "wydarzenie" nazwali dożynkami?

Gość koniczynka ?

Dożynki - to od wieków rolnicze święto plonów. Na dożynkach zawsze występują zespoły ludowe w regionalnych strojach. Od kiedy to cyganie reprezentują bogatą muzyczną kulturę wsi ? Dlaczego nie zaproszono na występy części artystów Mazowsza ? Czyżby najbogatsza gmina w Polsce nie miała pieniędzy na prawdziwych artystów pieśni ludowych i tańca ? Oto prawdziwa twarz włodarzy PSL w mieście przyszłości.

Gość

darmowe? wróżby będą?

Gość

Kampania wyborcza Ziemi Grodziskiej- PSL rozpoczęta

Głos

Mało mamy polskich muzyków, muszą nam jakieś vasyle przygrywać...ale nas na siłę "ubogacają kulturowo" polecam sprawdzić https://youtu.be/6eQh7snr0CY

Oti

Wieś tańczy i śpiewa.