26° Czwartek
16 Sierpnia

Pią

Sob

Niealicjamajewska.com.pl

Fetting Festiwal z Alicją Majewską

Baranów przygotowuje się do drugiego festiwalu muzycznego im. Edmunda Fettinga. Motywem przewodnim imprezy zaplanowanej na 18 października będzie twórczość piosenkarki Alicji Majewskiej.

W założeniu festiwal ma być swoistym pomostem dla różnych sztuk: muzycznej, filmowej i  teatralnej. Ma scalać historię ze współczesnością, łączyć różne style i dziedziny sztuki. Szczególną uwagę organizatorzy zwracają na innowacyjność np. poprzez wykorzystanie współczesnych form artystycznego wyrazu zgodnych z aktualnie obowiązującymi trendami.

Celem imprezy jest rozwijanie zainteresowań, wrażliwości estetycznej, wyobraźni, kreatywności, doskonalenie umiejętności artystycznych oraz zaprezentowanie ich szerszemu gronu odbiorców.

Podczas tegorocznego festiwalu wykonawcy będą wykonywać utwory z repertuaru Alicji Majewskiej. – Postać naszego głównego patrona Edmunda Fettinga, będzie podczas festiwalu cały czas obecna za sprawą materiałów, jakie przygotowujemy na jego temat. Ale jeśli chodzi o sferę muzyczną, to zakwalifikowani do finału soliści, solistki oraz ewentualnie zespoły będą śpiewać piosenki z repertuaru Alicji Majewskiej. To artystka pochodząca stąd, jej rodzina ma mocne związki z Baranowem, dlatego postanowiliśmy, że drugą edycję festiwalu oprzemy na kanwie jej twórczości – zaznacza Bożena Stegienko, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Baranowie, która organizuje imprezę.

Na festiwalu wystąpią artyści, których twórczość najbardziej spodoba się jury. – W jury zasiadać będą Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz i to oni wybiorą finałową jedenastkę, a już na festiwalu – jego zwycięzcę. Podczas festiwalu wszyscy artyści zaśpiewają także piosenkę wspólnie z Alicją Majewską. Zapowiada się bardzo ciekawa impreza, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych – podkreśla  Stegienko.


Adam Fabisiewicz
adam.fabisiewicz@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

bydle

a gdzie to jest baranów?