26° Czwartek
16 Sierpnia

Pią

Sob

NieArchiwum

Grodziskie Retro Wianki coraz bliżej

W kalendarzu plenerowych imprez nie może zabraknąć Wianków, czyli tradycji związanej z przesileniem letnim i Nocą Świętojańską. W Grodzisku Mazowieckim z tej okazji zapanuje klimat retro.

Noc Świętojańska przypada z 23 na 24 czerwca. W tym roku jest to sobota i niedzela, co zachęca do i do organizacji i do wybrania się na rozmaite „wiankowe” imprezy. W Grodzisku z tej okazji zabawa odbędzie się na Stawach Walczewskiego.

Co w programie? Początek na sportowo. O godz. 9.00 rozpocznie się turniej mistrzów w siatkówkę plażową. O godz. 14.00 na miejsce dotrą uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny i planowane jest ich powitanie. Godzinę później ożyje scena. Będzie można obejrzeć pierwsze pokazy taneczne i wziąć udział w korowodzie. O godz. 17.00 muzyka i taniec będą już królować na dobre. O tej porze rozpocznie się potańcówka z Michałem Foggiem.

Nieco później, o godz. 20.30, tuż przed występem gwiazdy wieczoru, odbędzie pokaz street workout. Pół godziny później na scenie zobaczymy jazzband Młynarski-Masecki. Zwieńczeniem imprezy będzie pokaz laserów na wodzie.

Przez cały dzień będzie można wziąć udział w warsztatach plastycznych (w tym własnoręcznie wykonać wianek), warsztatach konstruktorskich, zrobić zdjęcia w fotobudce. Całość w klimacie retro, więc mile widziane przebrania z epoki.

Grodziskie Retro Wianki odbędą w sobotę, 23 czerwca. Wstęp wolny.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

melina

Taaa, a przebrania to chyba mają być z epoki prasłowiańskiej, skoro wianki się świętuje. Prastary to pogański zwyczaj...

Gość

A gdzie sławny park wodny AWW ? Ten wysyp inwestycji i imprez przed wyborami nie jest przypadkowy. Czy ktoś słyszał żeby stawy nawadniać ze studni ? Taką gospodarność mamy dzięki Bur mistrzowi z PGR.

Gość

Potańcówka z Michałem Foggiem ??? Czy to taki wykonawca czy komuś pomyliły się imiona ? Fogg był zawsze Mieczysławem......