26° Czwartek
16 Sierpnia

Pią

Sob

Niepixabay.com

Huczne obchody Święta Niepodległości

Miasta i gminy w naszym regionie organizują obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczególnie ciekawie zapowiada się program przygotowany przez pruszkowskie starostwo powiatowe.

W Pruszkowie obchody Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 11.00 od mszy św. w intencji Ojczyzny w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na Żbikowie. Po je zakończeniu zaplanowano Marsz Niepodległości. Który około godz. 12.00 wyruszy sprzed kościoła. Uczestnicy marszu przejdą ul. 3 Maja do pomnika Tadeusza Kościuszki. – Gorąco zachęcamy wszystkich do zabierania flag i elementów w naszych barwach narodowych! – mówi Maksym Gołoś, starosta pruszkowski.

Przed pomnikiem odbędzie się część oficjalna obchodów z udziałem kompanii honorowej wystawionej przez 38. Sochaczewski Dywizjon Zabezpieczenia Obrony Powietrznej im. Mjr. Feliksa Kozubowskiego.    

To jednak nie koniec. O godz. 13.45 na placu przy Muzeum Dulag 121 rozpocznie się plenerowy koncert Teatru Muzycznego „Od Czapy”, podczas którego usłyszymy utwory i piosenki patriotyczne – zarówno te starsze, jak i współczesne. – Na miejscu rozdawane będą biało-czerwone karty, które przydadzą się wszystkim podwójnie. Będą na nich wydrukowane teksty wykonywanych piosenek, aby wszyscy mogli włączyć się do śpiewu. W trakcie koncertu te same karty posłużą nam do próby zrobienia największej w Pruszkowie biało-czerwonej flagi, którą sfotografujemy z powietrza przy pomocy drona – dodaje starosta

Mieszkańcy, którzy zdecydują się na udział w obchodach będą mieli okazję do zrobienia pamiątkowego zdjęcia z fotomatu. Wszystkie wykonane zdjęcia w kilka chwil pojawią się w wersji cyfrowej w albumie na fanpage'u starostwa na Facebooku.

Z uwagi na fakt, że prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne dla mieszkańców przygotowane zostaną ogrzewacze do rąk, a na zgłodniałych czekać będzie strażacka grochówka, którą przygotują strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Dziadostwo bylo przez starostwo Pruszków to nie Wolomin czy Kobyłka

Gość

Widzę, że Jasiu juz dorobił sie pomnika. Dobra poza, Sztrabanio to stawiał?

thomas fuchs

"polskość to nienormalność"-donald tusk

Adam

Fajnie bo Donald Tusk bedzie w Warszawie !

Rasull Allah

W sumie sama lipa

Robek

Ja raczej spedze jutro w domu. To nudne swieto ;(