26° Środa
18 Lipca

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt
wystawaklockow.pl

Inwazja Lego na PGE Narodowym

Od połowy grudnia na Stadionie Narodowym w Warszawie oglądać można Międzynarodową Wystawę Budowli z Klocków Lego. Kto jeszcze nie był, tego zachęcamy, bo ekspozycja robi wrażenie nie tylko na najmłodszych.

10 milionów klocków, 100 najbardziej efektownych makiet z całek Europy, 12 stref tematycznych, 3 tys m. kw – tak w liczbach wygląda „Inwazja gigantów”, bo taki tytuł nosi wystawa. I nie są to słowa rzucone na wiatr, bo budowle stworzono z niemałym rozmachem. Oglądać można m.in. Kapitol zbudowany 1 mln 236 tys. klocków. Siedzibę Kongresu USA odtworzono w skali 1:40, a prace nad modelem trwały ponad 6 lat.

Co jeszcze? M.in. największy na świecie Diabelski Młyn wykonany w całości z klocków Lego, Batmobile, czyli 7-metrowy pojazd Batmana zbudowany z 900 tys. elementów.

W Alei Gwiazd Sportu znajdziemy zbudowanych z Lego Kamila Grosickiego, Agnieszkę Radwańską, Marcina Gortata czy Adama Nawałkę. Pozostałe strefy to Human Body, postaci ze świata kultury, sztuki i nauki, figury super bohaterów, Star Wars District, kultowe bajki, robotyka, fantastyka i mozaiki. Do tego Fun Park, czyli strefa zabawy dla dzieci. Jznalazły się tam zjeżdżalnie samochodowe, strefa klocków Duplo, strefa wielkich budowli z ogromnych klocków, skoczki Lego i wiele innych.

Wystawę można oglądać do 25 marca (w godz. 10.00-20.00). Bilety w cenie 19-28 zł dostępne są w kasach PGE Narodowego i online na stronie wystawaklockow.pl.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

PGE jest w Stolicy, Piszcie co we wsi.