26° Środa
18 Lipca

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt
Facebook

Joker i Boogie Boys na raszyńskich dożynkach

Ostatnia wakacyjna niedziela w Raszynie będzie niezwykle gorąca. A to za sprawą dożynek gminnych. 27 sierpnia na scenie w Parku Raszyńskim zaprezentują się Boogie Boys i Joker.

Tradycyjne dożynki obchodzone były w pierwszy dzień jesieni i stanowiły podziękowanie za tegoroczne plony. W XIX wieku organizowano dożynki chłopskie, w okresie międzywojennym pojawiły się gminne, powiatowe i parafialne. Ta tradycja utrzymywana jest po dzień dzisiejszy. 

27 szykuje się wielkie świętowanie w Raszynie. Początek imprezy o 14.30. Program raszyńskich dożynek prezentuje się niezwykle ciekawie. Muzyka, konkursy, występy, atrakcje dla dzieci i „coś na ząb” – Centrum Kultury Raszyn zadbało, aby dożynki były pełne atrakcji. Mieszkańcy będą mogli podziwiać koncert Orkiestry Dętej OSP Nadarzyn połączony z pokazem mażoretek. W przypadku dożynek nie zabraknie konkursów na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy i Chleb Domowego Wypieku. Zapowiada się niezwykle kolorowa i pachnąca rywalizacja. Oceniający będą mieli trudny orzech do zgryzienia, wybór zwycięzców nie będzie łatwy. Z myślą o dzieciach pojawi się miasteczko zabaw dla dzieci. – A wszystko to w malowniczym Parku Raszyńskim nad rzeką Raszynką, co daje okazję do miłego spędzenia czasu w formie pikniku – podaje Centrum Kultury Raszyn.

Wraz z upływem czasu dożynki będą się rozkręcać. O 19.00 na scenie zaprezentuje się zespół Boogie Boys. Polski kwartet muzyczny zwiedził praktycznie całą Europę i występował u boku największych gwiazd bluesa i boogie woogie. Raszyńskie dożynki ukoronuje występ grupy Joker.  Zespół znany jest z takich przebojów jak „Zołza”, „Aparatka” czy „Z dnia na dzień”.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

a ja już myślałem że to rockowy Joker ze Skierniewic się reaktywował - a tu znowu jakieś agrodisco.