27° Niedziela
19 Sierpnia


BS

Kolejny koncert „Zaparkuj w Młochowie” już 5 sierpnia!

Koncerty plenerowe to ciekawa propozycja na spędzenie letniego wieczoru. Już 5 sierpnia zapraszamy do parku w Młochowie na koncert „Pieśni i dumki”.

Tym razem w ramach cyklu „Zaparkuj w Młochowie” na scenie pojawi się zespół Drohobycki Ensemble. Artyści w swoim dorobku mają utwory klasyczne, oparte na muzyce tradycyjnej   Zakarpacia, Mołdawii, Rumunii, Ukrainy i regionów pobliskich, ale również współczesne aranżacje starych melodii oraz popularne pieśni i dumki polskie i ukraińskie. Zapowiada się dobra zabawa!

W Młochowie wystąpią: Natalia Tsygylyk (bandura, wokal), Natalia Hamar (bandura, wokal), Jerzy Czumak (bajan),Wasyl Hamar (sopyłka, friłka, Fletnia Pana), Katarzyna Tulik (słowo o muzyce). Muzycy są laureatami  nagród w Konkursach Zespołów Ludowych. Koncertują na Ukrainie, Litwie, Łotwie i Estonii, ale wielokrotnie zagrali również w Polsce. 

Koncert odbędzie się w niedzielę 5  sierpnia o godz. 16.00 na terenie Zespołu Parkowo Pałacowego w Młochowie przy ul. Platanowej. Wstęp bezpłatny.


Aleksandra Szczepańska
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz