26° Środa
18 Lipca

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt
Archiwum

Koncert Pectus, bal karnawałowy, planszówki i wiele innych

Najbliższy weekend upłynie nie tylko pod znakiem kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świąteczny klimat podtrzymają koncerty m.in. grupy Pectus, która w Michałowicach wykona najpiękniejsze polskie kolędy. Jak jeszcze miło spędzić czas?

Zespołu Pectus nie trzeba przedstawiać fanom muzyki pop. W 2016 r. grupa wydała płytę pt. „Kolędy przy kominie”, na której znalazły się takie utwory jak „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Idziemy tu idziemy”, „Bracia patrzcie jeno” czy „Cicha noc”. Tych najpiękniejszych kolęd nie zabraknie też podczas koncertu w Michałowicach. W wyjątkowej, akustycznej aranżacji zabrzmią dobrze znane melodie. Występ już w piątek, 12 stycznia, o godz. 19.00 w kościele w Michałowicach. Wstęp wolny.

Klimat świąt będzie można poczuć też w Pruszkowie. W sobotę, 13 stycznia, w kościele św. Kazimierza odbędzie się Finałowy Koncert XIX Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i grajmy Mu...”. Usłyszymy najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu laureatów konkursu, solistów, zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych i chórów z powiatu pruszkowskiego oraz spoza jego granic. Początek o godz. 15.00.

Brak pomysłu na niedzielne przedpołudnie? W Grodzisku Mazowieckim będzie można pograć w planszówki. Mile widziane całe rodziny. Coś dla siebie znajdą zarówno zaawansowani, jak i początkujacy gracze. Początek o godz. 11.30 w poczekalni PKP w Grodzisku.

O dobrą zabawę najmłodszych również w niedzielę zadba Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie. O godz. 12.00 przy ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej 5 rozpocznie się bal karnawałowy dla dzieci. Maluchy mogą przebrać się na ulubione postaci z bajek. Wstęp kosztuje 5 zł.

Na niedzielę propozycję dla miłośników literatury ma pruszkowskie muzeum Dulag 121. – Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone postaci Jarosława Iwasziewicza i jego działalności w czasie II wojny światowej. Naszym gościem będzie dr Radosław Romaniuk, autor biografii pisarza zatytułowanej Inne życie, której drugi tom ukazał się właśnie nakładem wydawnictwa Iskry. Zapraszamy do siedziby Muzeum przy ul. 3 Maja 8a w niedzielę, 14 stycznia na godz. 15.00 – zachęcają organizatorzy.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

mieszkaniec Michałow

Brawo Gmina Michałowice !!! Wspaniały koncert, zespół rewelacyjny, super kontakt z publicznością, we wspaniałej scenerii kościoła. Prosimy o więcej takich koncertów.

Gość

Koncert w Michaloeicach był piękny, proszę więcej takich imprez

Jac

Dziwna sytuacja z balem karnawałowym dla dzieci. W pierwszym dniu sprzedaży biletów zabrakło ich już o godz. 9ej rano. Gdzie te bilety się podziały? Kto komu sprzedał/dał i jak? Takie obrazy często zdarzają się w Kamyku, przykre to. Co na to dyrektora?