27° Niedziela
19 Sierpnia


Marcin Wyrostek Facebook

Marcin Wyrostek wystąpi w Mateczniku

Wirtuoz akordeonu, Marcin Wyrostek, przyjedzie z koncertem do Matecznika Mazowsze w Otrębusach. Bilety na to wydarzenie można już kupować.

Marcin Wyrostek na scenie pojawi się z zespołem Corazon i wokalistą Marcinem Jajkiewiczem. Zaprezentują repertuar z najnowszej płyty „Polacc”. Nowy album różni się od dotychczasowych nagrań, tym bardziej warto więc usłyszeć go na żywo. – Przez lata koncertowania z repertuarem o charakterze, argentyńskim, bałkańskim i latynoamerykańskim w muzykach pojawiła się potrzeba sięgnięcia do muzycznej kultury w której wzrastali. Zwrócenie się ku kulturze polskiej było także związane z licznymi koncertami tematycznymi zespołu poza granicami kraju, na których Marcin Wyrostek występował w roli promotora polskiej kultury – zaznaczają organizatorzy koncertu.
 
Na płycie znalazły się zarówno utwory inspirowane polską muzyką tradycyjną, filmową, żydowską czy polskimi tańcami ludowymi, jak i kompozycje wielkich mistrzów, m.in.: Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara, Witolda Lutosławskiego, Karola Szymanowskiego. Nie zabrakło także tematów zaczerpniętych z muzyki rozrywkowej lat 60. i 70., a przede wszystkim autorskich kompozycji artysty.

To wszystko już 11 maja w Mateczniku Mazowsze (Otrębusy, ul. Świerkowa 2). Początek o godz. 19.30. Bilety można kupować tu.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Damian

Tak Panie doktorze. Racja. I oby tam zostal. Bedzie ulga..

Daria

Dobry dowcip :))

dr Tomasz

Wyrostek to jest w szpitalu a nie w Mateczniku!!! Prawda?