27° Niedziela
19 Sierpnia






Plakat

„Mazowsze Patriotycznie”, czyli koncert w kościele na Żbikowie

Już w najbliższą niedzielę na błoniach Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie odbędzie się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Pojawią się soliści, chór i orkiestra.

W tym roku przypada stulecie odzyskania niepodległości i z tej okazji powiat pruszkowski postanowił zorganizować koncert. 5 sierpnia w pruszkowskim kościele przy ul. 3 Maja 124 wystąpi dobrze znany Zespół „Mazowsze”. W swoim oryginalnym wykonaniu zaprezentuje przegląd pieśni patriotycznych.

– Jestem przekonany, że ten koncert będzie niezwykłym widowiskiem i dostarczy nam wszystkim pięknych emocji. Trudno o lepszą propozycję artystyczną do świętowania tak ważnej rocznicy od Zespołu „Mazowsze”, nazywanego perłą w koronie Rzeczypospolitej – mówi Maksym Gołoś, starosta pruszkowski.

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego należy do największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Jego nazwa wywodzi się od centralnego regionu Polski – Mazowsza, jednak repertuar szybko rozszerzył się o folklor innych regionów. Z uwagi na ogromne bogactwo repertuarowe i działalność na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego „Mazowsze” uznawane jest za polski zespół narodowy.

Koncert odbędzie się 5 sierpnia o godz. 19.00.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

do Gość 2018.08.06 16:15 bredzisz jak potłuczony idz wychwalaj swojego ,,niedasie,, co nić załatwić nie potrafi

Gość

Mazowsze to zespół na najwyższym poziomie pod każdym względem, jestem zachwycona że miałam okazję podziwiać występ fantastycznych artystów wraz z dyrygentem właśnie tu, na Żbikowie. Atmosfera cudowna, kto nie był niech żałuje...

Gość

Propaganda pisowska wyborczą.pełno komarów i myszek .koncert pożegnalny spadochroniarza z kobyłki.

Gość

Koncert był super. Fajna atmosfera bez piwa, bez kiełbasy, bez splendoru. Bardzo skromnie - scena, dookoła trawa i czyste powietrze, dzieci rozdające balony. Nie potrzebny wypasiony dom kultury żeby zrobić coś fajnego. Nawet ludzie zachowywali się inaczej i nie rzucali się jak hieny na przygotowane przez Starostwo gadżety. SUPER warto powtórzyć!!!!!!!!!!

Gość

mirosław dostał nowe zadanie trzeba chwalić czarną trumne/tytanica

Gość

Koncerty i wystawy w tym bunkrze? Niedasie

Brawo ty

Klakier Mirosław w akcji,

Mirosław

Człowieku o czym ty piszesz jaki bunkier czarny.Wejdz na stronę pt.Teatr Szekspirowski w Gdańsku zobacz zdjęcia to zobaczysz jak Gdańszczanie są zadowoleni i im ten kolor nie przeszkadza a tobie gościu słoiku bez imienia co rodzice ci nie nadali !!!!!!.Ten kolor też będziesz miał gdy pochowają Ciebie do trumny jak umrzesz.Mirosław prawdziwy Rodowity Pruszkowiak.

Gość

Ludzie nie pokazujcie się na żbikowie bez noża i pałki teleskopowej.

Gość

To po to budowali czarny bunkier by teraz zgonić ludzi pod kościół? w te komary? dzięki wielkie!