13° Poniedziałek
24 Września

Wt

Meccore String Quartet

Meccore String Quartet w MSHM

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie zaprasza na koncert Meccore String Quartet, uznawanego za jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych swojego pokolenia.

Meccore String Quartet powstał w 2007 r. Zespół tworzą: Jarosław Nadrzycki, Wojciech Koprowski, Michał Bryła oraz Karol Marianowski. Muzycy mają za sobą występy w najbardziej prestiżowych salach koncertowych m.in. w Frick Collection w Nowym Jorku, Musikverein w Wiedniu czy Pollack Hall w Montrealu. Zespół miał również zaszczyt wystąpić jako pierwszy polski kwartet smyczkowy podczas obchodów Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu w berlińskim Bundestagu. 

Muzycy na swoim koncie mają liczne muzyczne nagrody. Meccore String Quartet otrzymał również nominację do nagrody „Paszport Polityki” za śmiałe łamanie konwenansów i stereotypów. Artyści rozpowszechniają muzykę klasyczną. Koncertują nie tylko w wielkich i znanych halach koncertowych. Dzięki stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa kwartet propaguje muzykę kameralną w miejscach mniej oczywistych, m.in. w szpitalach dla dzieci i młodzieży. 

Jeśli lubicie muzykę klasyczną albo chcecie po raz pierwszy wybrać się na tego typu koncert to koniecznie wybierzcie się do Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie. To już 24 marca o godz. 19.00 będzie można zobaczyć i wysłuchać muzyków z Meccore String Quartet. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie MSHM.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz