26° Czwartek
19 Lipca

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr
grodzisk.pl

Młoda grodziszczanka wystąpi na Eurowizji

Alicja Armata z Grodziska Mazowieckiego ze swoimi koleżankami z zespołu będzie walczyć o udział w Eurowizji Junior. Dziś o 17.30 na kanale TVP1 ruszają kwalifikacje do konkursu piosenki.

Eurowizja to jeden z najbardziej znanych konkursów piosenki. Jednak oprócz plebiscytu dla „dorosłych” artystów, organizowana jest również edycja dziecięca. Eurowizja Junior 2017 odbędzie się w Gruzji. Kto będzie reprezentował w niej Polskę? Jest szansa, że będzie to mieszkanka Grodziska Mazowieckiego Alicja Armata.

Preselekcje odbędą się 1 października. Na antenie TVP1 o godz 17.30 zobaczymy młodych artystów, którzy będą walczyć o udział w konkursie piosenki. O tym, kto pojedzie do Gruzji, zdecydują telewidzowie oraz trzyosobowe jury w składzie: Natalia Szroeder, Sylwia Lipka oraz Artur Orzech.

Alicja na scenie pojawi się wspólnie z koleżankami z zespołu ASMki. Zespół występuje od 2013 r. W jego składzie oprócz Alicji Armaty są: Amelia Zduńczyk, Anna Kugel oraz Sonja Sadowska. Dziewczyny same piszą teksty swoich piosenek. ASMki na swoim koncie mają wiele sukcesów. Wygrały m.in. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie, zdobył II miejsce na festiwalu w Monachium, występował w rock operze Amazonki i Wikingowie w Teatrze Muzycznym ROMA, oraz w klipie Majki Jeżowskiej.

Poniżej zamieszczamy teledysk do piosenki „Pod prąd”,którą ASMki zaprezentują na krajowych preselekcjach.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Klara

Niestety szału nie było... Najgorszy występ w porównaniu z całą resztą, Tomek i Ula byli ok . piosenki dla dzieci a promują smęty. Z tak smutną piosenką,która wygrała nie zajdziemy daleko...A szkoda bo dziewczyna, która ją śpiewa ma świetny głos.

podkowianin

Do Radka: Kulturą to gościu nie grzeszysz. Żarty z nazwiska to objaw wyjątkowego prymitywizmu...

Gość

Rakieta.

Kinga Bialczak

Fajnie że dziewczyny śpiewają, pasja, zainteresowania itd. Tylko trochę razi ten sztuczny image, te wzorowanie się na gwiazdeczkach, takie trochę małe celebrytki, które pewnie myślą, że już niedługo będą mogły rzucić szkole bo zaraz będą wywiady, sesje, reklamy, koncerty...troche to wszystko nadete, gdzie jest luz???

Gość

Niestety nie wygrala a zasluzyla na pierwsze miejsce.

Radek

Nazwisko ma niezle ;) Armata !