28° Wtorek
19 Czerwca

Śr

wpr24

MSHM zaprasza na warsztaty

Przed nami już X edycja Warsztatów Historyczno-Artystycznych „Czas Żelaza” dla dzieci w wieku 7-12 lat. Warto jednak się spieszyć bowiem zapisy trwają tylko do 9 czerwca.

– Podczas tegorocznej edycji warsztatów uczestnicy odwiedzą tereny obecnego Mazowsza sprzed dwóch tysięcy lat. Poznają mieszkańców dawnych osad, dowiedzą się jak mieszkali oraz czym zajmowali się na co dzień. Pojawi się również okazja ku poznaniu niezwykłej tajemnicy tych ludzi: umiejętności wytopu żelaza w starożytnych piecach dymarskich. Dzieci staną się budowniczymi, hutnikami i kowalami. Przekonają się też, jak ważną rolę pełniło żelazo wśród ówczesnych społeczności. Codzienne zajęcia urozmaicone będą różnego rodzaju grami i zabawami ruchowymi – zachęcają organizatorzy z Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie.

Warsztaty podobnie jak w latach ubiegłych będą prowadzone na terenie Parku Potulickich. W specjalnie zaaranżowanej wiosce dzieci poznają pradawne zwyczaje i samodzielnie sprawdzą jak ważna dla człowieka była umiejętność wytopu żelaza. Zajęcia ruszają 26 czerwca i potrwają do 30 czerwca (od poniedziałku do czwartku w godz. 9.00 – 16.00, a w piątek 9.00 – 14.30). Ostatniego dnia warsztatów o godz. 18.00 zaplanowano Wieczór Otwarty.

Aby zapisać dziecko na warsztaty, należy dostarczyć do organizatora wypełnioną kartę kwalifikacyjną, zaakceptowany regulamin oraz uiścić opłatę (gotówką bądź przelewem). Koszt warsztatów to 500 zł.

Szczegółowy program warsztatów, regulamin oraz kartę kwalifikacyjną można odebrać w muzeum lub pobrać ze strony internetowej muzeum.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Muzeum Hutnictwa to nieliczny przykład dobrej kultury w mieście. Natomiast niepokoi to co dzieje się w kulturze masowej. Miasto Pruszków zaprasza genderowego Szpaka, zbojkotował Opole. Miasto zamówiło w zeszłym roku piosenkę u kompozytora co prawda wybitnego, ale to było bardziej kiedyś -Romualda Lipki. Tenże Lipko popierał otwarcie Komorowskiego w wyborach czym zasłużył sobie na miano POsłusznego narzędzia systemu III RP. Cugowski natomiast nie utożsamiał się z III RP i chwała mu za to. Do Pruszkowa zawitał także niedawno KODowiec Wiktor Zborowski, wierny czytelnik Gazety Wyborczej jak na prawdziwego inteligenta przystało. To wszystko świadczy, że ekipa Pana Jana Starzyńskiego jest zaKODowana i POgmatfana. Czekamy na następnych KODerastów w Pruszkowie.

Gość

Zachęcam wszystkich. Moja córcia brała udział w 4 edycjach. Koszt spory, ale dzieci otrzymują naprawdę olbrzymią dawkę wiedzy i zabawy. A co do zapisów - z reguły po kilku godzinach nie ma już miejsc, więc chętni naprawdę powinni się zmobilizować.