13° Poniedziałek
24 Września

Wt

Katarzyna Gärtner/FB

Msza beatowa z Markiem Piekarczykiem

W sobotę i niedzielę w kościele św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej odbędą się wyjątkowe beatowa msze. Zaśpiewa na nich m.in. Marek Piekarczyk.

Msze big beatowe w Podkowie Leśnej mają długą tradycję. W tym roku przypada 50. rocznica odprawienia w Polsce pierwszego takiego nabożeństwa. Również w tym roku przypada 100. rocznica urodzin księdza Leona Kantorskiego, legendarnego proboszcza podkowiańskiej parafii. Jedna i druga okazja stały się pretekstem do przygotowania wyjątkowej beatowej oprawy mszy zaplanowanych na 14 kwietnia i 15 kwietnia (godz. 18.00).

Zagrają i zaśpiewają znani muzycy. Usłyszeć będzie można m.in. Marka Piekarczyka, rockmana przez lata związanego z zespołem TSA. Nad całością opiekę artystyczną objęła Katarzyna Gärtner, autorka mszy „Pan przyjacielem moim”, od której zaczęła się historia muzycznych, beatowych nabożeństw w Podkowie Leśnej. Premiera utworu odbyła się 14 stycznia 1968 r. w miejscowym kościele. Kompozycje przygotowanie specjalnie na tę okazję wykonał wówczas zespół Czerwono-Czarni.

W sobotę i niedzielę w Podkowie na nowo i w nieco zmienionej formie zabrzmią dźwięki sprzed kilku dekad. Przygotowania to tego wydarzenia można śledzić za pośrednictwem facebookowej strony Katarzyny Gärtner:


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz