27° Niedziela
19 Sierpnia


archiwum

Muzeum Dulag 121 zaprasza na spotkanie

Tym razem mieszkańcy Pruszkowa będą mogli wysłuchać historii Hanny Ulatowskiej, która była więziona w obozach Dulag 121 i Auschwitz. Muzeum zaprasza na spotkanie w najbliższą sobotę 21 lipca.

Hanna Ulatowska jest profesorem neurolingwistyki. Bada przeżycia osób, które jako dzieci bądźdorośli przeszli przez obóz koncentracyjny Auschwitz. Ulatowska wykształcenie zdobywała na University of Texas w Dallas. Za swoją pracę otrzymała liczne wyróżnienia w kraju i za granicą.

Goszcząca obecnie w Polce profesor pojawi się w Pruszkowie i opowie o swoich przeżyciach. Z pewnością nie zabraknie wspomnień o wojennych latach, które jako dziecko przeżyła w Warszawie, Powstaniu Warszawskim, wypędzeniu do obozu Dulag 121, wywiezieniu do Auschwitz i ucieczce razem z rodziną z obozu. Oprócz osobistych wspomnień Ulatowska zaprezentuje także wyniki swoich neurolingwistycznych badań.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 Maja 8 A w sobotę 21 lipca o godz. 17.00.


Aleksandra Szczepańska
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Uciekła z rodziną z Auschwitz. No wiadomo o co chodzi.

Bez kładki to nie będzie latwe. Ale trzeba sie postarać. To jedyne miejsce w Pruszkowie gdzie można sie czegos dowiedziec i nauczyć. Poznając historie poznajemy siebie. W miejscu gdzie jest zamknięta kładka było przejście /przejazd przez tory przez który przechodzili wypędzeni mieszkańcy warszawy(ci którzy zostali przywiezieni wkd) w drodze do obozu przejściowego.