27° Poniedziałek
28 Maja

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie
MAP

Muzyka nie na miejscu

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie zaprasza na ciekawy koncert. „Muzyka nie na miejscu 1947-1955” przeniesie nas w czasy socrealizmu.

Przed nami podróż muzyczna, w której skonfrontowane zostaną pieśni masowe z okresu socrealizmu. Te, które były uznawane za słuszne. Te zestawione zostaną z polską muzyką synkopowaną. – Bojowe pieśni o socjalizmie, partii i planie, w typowym marszowym rytmie, rzewne „żołnierskie” piosenki i „ludowe” melodie o elektryfikacji wyszły spod piór wielu wybitnych polskich kompozytorów. Ożywcze jazzowe dźwięki w znanych przebojach z tamtych lat przemyca trio jazzowe Krzysztofa Herdzina – zapowiadają organizatorzy.

W trakcie koncertu, który odbędzie się 23 lipca usłyszymy również Chór Kameralny Collegium Musicum UW pod dyr. Andrzeja Borzyma oraz trio jazzowe Krzysztofa Herdzina w składzie: Krzysztof Herdzin – piano, Paweł Pańta – bas, Cezary Konrad – perkusja.

Collegium Musicum UW wyróżnia się tym że jest jedynym w Polsce zespołem, który prezentuje program jedynie muzyczny, bez odniesień kabaretowych i humorystycznych. To słuchacz ocenia repertuar, wykonanie i wizję prezentowanych utworów.

Wydarzenie jest biletowane. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego. Start koncertu: 23 lipca, godz. 20.00.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

GośćALI

Do obserwatora-proś Boga o zdrowie bo na rozum już jest za późno.Prezydent Pruszkowa nigdy nie był członkiem PZPR, plociuchu!!!!!!!

Gość

do Mirosław to akurat jest wersal, poczytaj sobie taki komentarz pełen nienawiści użytkownika; Gość 2017.07.06 16:55 i jego inne ze strony http://wiadomosci.wpr24.pl/szpital-kolejowy-przestanie-istniec;31597.html

Mirosław

Widać ile znowu jest perfidnego chamstwa wobec Władz Miasta Pruszkowa Wstyd .Mirosław prawdziwy Rodowity Pruszkowiak.PS.to tego obserwatora ty komuchu tez byłes i masz w sobie oprócz jadu i chamstwa i nadal jesteś komuchem.

Gość

Obecny wojewoda podobno też

Gość

Kurzela ze Starzyńskim będą wspominali stare dobre czasy....

Obserwator

Czy wydarzenie jest objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Jana Starzyńskiego? Pytam potwarznie bo przecież Pan Prezydent był w latach PRL "towarzyszem"