25° Wtorek
18 Września

Śr

pixabay.com

Narodowe Czytanie w regionie

Akcja Narodowego Czytania z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku czytana będzie powieść Stefana Żeromskiego. Sprawdźcie gdzie w naszym regionie będzie można wysłuchać fragmentów „Przedwiośnia”.

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja propagująca znajomość literatury narodowej. W jej ramach publicznie odczytywane są fragmenty dzieł. Dwa lata temu mogliśmy w ten sposób wysłuchać fragmentów „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicz, w ubiegłym roku odczytywane było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. W tym roku podczas Narodowego Czytania będzie można wysłuchać fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. 

– Tegoroczny wybór powieści Stefana Żeromskiego zachęca nas wszystkich do zastanowienia się w tym wyjątkowym roku Stulecia Niepodległości nad koncepcją budowy naszej ojczyzny dla przyszłych pokoleń. Zachęcam wszystkich mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego do wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu, niech to będzie okazja do wspaniałej międzypokoleniowej dyskusji – mówi Maksym Gołoś, starosta pruszkowski.

Gdzie w naszym regionie będzie organizowane Narodowe Czytanie?
Ośrodek Kultury, 8 września godz. 17.00, Brwinów,
Plac przed Centrum Kultury, 8 września godz. 11.00, Grodzisk Maz.,
Park w Nadarzynie, 8 września godz. 13.30, Nadarzyn,
Ogród MOK, 8 września godz. 17.00, Piastów,
Młodzieżowy Dom Kultury, 8 września godz. 18.00, Pruszków.


Redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Anka

A już myślałam że coś będzie w CKiS w Pruszkowie. Tytanik nadal tonie.

Gość

jak czytał kiedyś bronek gajowy no to wtedy było ok

Gość

Warto posłuchać. Podobno klasyczne dzieła poprawiał sam pan Naczelnik. Na pewno będzie z nami duchem gdyż lubi w różnych miejscach przebywać. A za rok, na stulecie tej uroczystości pojawi się pamiątkowa tablica pt. "Tu przebywałem i działa poprawiałem".

Gość

Tak w kobyłka lub ma nowogrodzkiej czytanie

Gość

dawac pincet pluz a nie o jakims czytaniu zawracata glowe