26° Czwartek
16 Sierpnia

Pią

Sob

Niemap

O starożytnej Sparcie w MSHM

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego zaprasza na wykład o starożytnej Sparcie. Jeśli fascynuje Was kultura, aspekty społeczne lub kwestia szkolenia małych chłopców na wojowników to koniecznie 9 czerwca odwiedźcie pruszkowski MSHM.

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego wspólnie ze Stowarzyszeniem Historyków Starożytności oraz Stowarzyszeniem Na Rzecz Popularyzacji Kultury Antycznej „Hellas et Roma” przygotowały V Warszawskie Sysstie, czyli otwarte wykłady o Sparcie. 

Już 9 czerwca w MSHM będzie można wysłuchać ciekawych wykładów przygotowanych m.in. przez wykładowców uniwersyteckich oraz członków stowarzyszeń. Jakie tematy zostaną poruszone? Słuchacze dowiedzą się jaką rolę w Sparcie odgrywały kobiety oraz jak wyglądał wizerunek matki klasycznej hellenistycznej Sparty. Jednym z tematów będzie również hodowla koni w starożytnej Sparcie. Uczestnicy wykładu poznają dyscypliny sportowe jakie królowały w Sparcie. Jak na najsłynniejszy naród wojowników przystało na wykładzie nie może również zabraknąć panelu o wojnach, sztuce walki oraz prezentacji uzbrojenia hipolity spartańskiego.

V Warszawskie Sysstie odbędą się 9 czerwca w MSHM w Pruszkowie start wykładów o godz. 13.30. 

Szczegółowy harmonogram znajdziecie tutaj.


Redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

snts

Hipolita spartański... Błagam was, poprawcie.

Andrew

Legenda o Sparcie, tak uwielbiana przez wielu neonazistów na całym świecie, coś tu śmierdzi.