26° Środa
18 Lipca

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt
Maciej Bochnowski

Orszaki Trzech Króli przejdą ulicami naszego regionu

To jeszcze stosunkowo nowa tradycja, ale w niektórych miejscowościach naszego regionu dobrze się już przyjęła. W sobotę, w święto Trzech Króli, uroczyste orszaki pojawią się m.in. w Pruszkowie, Nadarzynie, Milanówku czy Piastowie.

Kolorowy pochód przy dźwiękach kolęd ruszy w sobotę o godz. 12.00 z pruszkowskiego Parku Potulickich w stronę Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Zbiórka przy studni oligoceńskiej przy ul. Lipowej. – Podczas przemarszu będzie można podziwiać barwne inscenizacje i wziąć udział we wspólnym kolędowaniu. Polecamy to wydarzenie wszystkim mieszkańcom naszego powiatu, a zwłaszcza rodzinom z dziećmi – zachęcają organizatorzy.

Orszak wyruszy też na ulice Nadarzyna. – Najbliższy Orszak będzie jedną z największych imprez w roku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego orszakowy śpiewnik będzie wyjątkowy. Będzie zawierał 14 polskich kolęd wraz z ich rysem historycznym autorstwa p. Jacka Kowalskiego, wykładowcy historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, lidera zespołu Monogramista JK, a także autora wielu książek i publikacji. Jest to zaproszenie do wędrówki przez dzieje Polski i ukłon w stronę wolności – czytamy w zaproszeniu. Początek w sobotę o godz. 11.30 przy cmentarzu parafialnym.

Tradycyjnie uroczystego świątecznego pochodu nie zabraknie w Piastowie. – Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do udziału w Piastowskim Orszaku Trzech Króli, który tym razem przejdzie ulicami: Al. Piłsudskiego, Dąbrowskiego, Ogińskiego do kościoła pw. Chrystusa Króla Wszechświata. Po drodze spotkanie z Herodem oraz wiele ciekawych inscenizacji tematycznych. Po zakończonej Eucharystii będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcia a Trzej Królowie rozdawać będą… i tu niespodzianka, kto przyjdzie ten dostanie – zaznaczają organizatorzy. O godz. 10.15 orszak wyruszy z placu Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Namysłowskiego 11.

W Milanowku orszak rozpocznie się po mszy w kościele p.w. M. B. Bolesnej w  Milanówku. Początek przemarszu o godz. 13.30. Zaplanowano wspólne kolędowanie, inscenizacje i możliwość zrobienia zdjęć z aktorami.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 17

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Serwus Dei

Te Deum Laudamus (Ciebie Panie chwalimy)

Gość

Do gościa z 22,08 kto dał ci prawo obrażania ludzi wierzących? Wyjmij sobie słome z butów, co za chamstwo

Gość

Widzę desant palikociarni

Misio

@Gość 2018.01.05 14:15 A możesz odnaleźć w Biblii ile było królów??? bo wiem że oprócz króla Heroda nie było tam żadnego. Byli to MĘDRCY w jakiej liczbie nie wiadomo!!! Za mędrców byli uważani wg rzecznika KEP i biblistów- MAGOWIE, ASTROLOGOWIE.

Gość

Przodem Pasterze

Marcin

Cieszymy się że możemy uczestniczyć w Orszaku. To dla naszej rodziny wspólny spacer manifestujący naszą wiarę, a dla dzieci religijna zabawa. W tym dniu świętujemy - czyli Orszak, Msza św, wspólny obiad, zabawy z dziećmi, wspólne oglądanie filmu, wieczorkiem wspólne robienie kolacji i długie rozmowy. Jest wesoło, miło, rodzinnie, pozytywnie. Kochamy takie dni. Pozdrawiamy serdecznie Ciebie.

Gość

Polak Katolik to fanatyk, religia to fundamentalizm dla idiotów, rozum to podstawa

Gość

Uwaga! Zwracam uwagę na ciemnoskórego króla na zdjęciu. W czasie przemarszu przydałaby się ochrona policji przed elektoratem PiSu. Nigdy nic z nimi nie wiadomo. A nóż uznają, że to uchodźca.

Gość

Widzę desant pisowskich trolli.

Gość

Sklepy wam jutro pozamykaja i co będzie gdzie kupicie wódeczke? Jak mi was szkoda buhaaaaa

Gościówa

Do wszystkich gości ponizej: nikt Wam nie każe w nikogo wierzyć. A obrażanie wierzących jest już kwestią braku wychowania. P.s po pierwsze kościoły w niedziele pękają w szwach, po drugie ciekawe, co powiecie przed śmiercią- jak trwoga to do Boga ;)

Gość

Ale przecież według przygłupiego Ryśka króli jest sześciu i wszyscy są ze sobą na You nie na Pan :P.

Gość

Praktyki religijne powinny zostać w kościele. Dlaczego cała Polska ma stanąć bo jakaś garstka chce świętować? Chcą, niech to robią po cichu. Inni chcą w tym czasie robić zakupy lub w spokoju wypocząć.

Gość

Fundamentem dla moherów może, większość ludzi nie wierzy już w żadne bajki i chce żyć w normalności a nie klęczeć przed czarną mafią

Gość

A Rysio Pitru z nowoczesnej stwierdził, że jest sześciu króli , a nie trzech. Czy znany uczeń Balcerowicza może się mylić ?

Polak Katolik

Do Gość 12:45, a Pan/Pani to z przyszłości się urwał? Wiara Katolicka nie jest dodatkiem, nie jest pieprzem do gówna jest fundamentem. Tak było, jest i będzie.

Gość

A będzie coś dla normalnych ludzi nie żyjących w średniowieczu?