26° Czwartek
19 Lipca

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr
UM Warszawa

Park Fontann zabłyśnie zimą

Multimedialny Park Fontann w Warszawie to atrakcja która przyciąga wiele osób. W tym roku park rozbłyśnie również zimą. Pierwszy pokaz już 9 grudnia.

Jeśli szukacie miejsc na zimowy spacer w wyjątkowej oprawie to warto odwiedzić w przyszły weekend stolicę. Na 9 grudnia zaplanowano uruchomienie świątecznych iluminacji. – Rozświetlona na święta Warszawa to już dziesięcioletnia tradycja – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy. – Rozpoczęliśmy od Krakowskiego Przedmieścia, teraz ozdoby są w wielu miejscach i na licznych ulicach miasta, zachęcając do wieczornych spacerów nie tylko w weekendy.

W tym roku po raz pierwszy zimą rozbłyśnie Multimedialny Park Fontann. Zamiast tańczących w rytm muzyki strumieni wody, zobaczymy migoczące światła. Głowna fontanna, na które latem odbywają się pokazy, zimą zmieni się w animowaną rzeźbę z 30 tysiącami ledowych światełek. Nie zabraknie motywów filmowych oraz znanych świątecznych utworów.

Inaugurację zaplanowano na 9 grudnia. Pierwszy pokaz zobaczymy o godz. 16.00, a świetlne show będzie trwało kwadrans. – Podczas inauguracji zimowych fontann spragnionych i zmarzniętych spacerowiczów poczęstujemy aromatyczną, rozgrzewającą herbatą przygotowaną z warszawskiej kranówki przez MPWiK. Herbaciane stanowiska będą zlokalizowane na Podzamczu, ale także przy kościele Wizytek i Bibliotece Rolniczej – informuje stołeczny ratusz.

Pokazy w dniach 9-10 grudnia będzie można oglądać o pełnych godzinach od 16.00 do 21.00. Później świetlne seanse będą się odbywać w każdy piątek, sobotę i niedzielę o godz. 16.00, 17.00 i 18.00. W pozostałe dni fontanny będą świecić bez muzyki. Okazy będzie można oglądać do 28 stycznia.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gośćqwerty

A maluczkim chleba, igrzysk! Wszak ciemny lud to kupi... Rozliczą bufetową, rozliczą. Już nawet własna PO się odcina. A ta funduje światełka, świecidełka...

Patrycja

co nad obchodzi Warszawa .Pani Anno co Pani red.pracuje dla G.wyborczej wstyd.