26° Czwartek
16 Sierpnia

Pią

Sob

Niewww.enej.pl

Podczas pikniku wystąpi Enej!

17 czerwca w Pruszkowie odbędzie się Piknik Rodzinny, podczas którego wystąpią Fasolki oraz zespół Enej.

– Na tegoroczną edycję Pikniku Rodzinnego zaplanowaliśmy wiele atrakcji. Tradycyjnie zapraszamy przede wszystkim do Miasteczka Organizacji Pozarządowych, gdzie będzie można zapoznać się z ich działalnością i być może zainspirować do własnego działania – zapowiada Starosta Maksym Gołoś.

Zatem jak rysuje się harmonogram imprezy? O godz. 13.10 wystąpią laureaci konkursu „Śpiewaj nie ziewaj”. O 14.00 pojawi się zespół taneczny „Pałacynki”, a o godz. 14.30 będzie można obejrzeć spektakl „Niezły Cyrk” w wykonaniu uczniów SOSW w Pruszkowie. Pół godziny później rozpoczną się pokazy tańca Dance Imperium, a o 15.35 odbędzie się prezentacja sztuk walki KS „Pantera – Brwinów”. O 16.05 mieszkańcy DPS Brwinów KSNAW przedstawią swój program artystyczny.

Koncert zespołu Fasolki rozpocznie się o 16.30. Na scenie pojawią się dzieci z Panem Tik-Takiem, Ciotką Klotką i Profesorem Ciekawskim.

Natomiast gwiazda wieczoru, czyli zespół Enej pojawi się równo o godz. 18! Muzycy sprytnie wędrują pomiędzy nurtami z pogranicza folku, rocka, ska, punktu i alternatywy ukraińskiej. Popularność zdobyli w 2011 r. dzięki udziałowi w programowi Must Be the Music. Tylko muzyka. Enej dostał się do finału, zajął pierwsze miejsce, ich utwór „Radio Hello” stał się hitem granym we wszystkich rozgłośniach radiowych. Z biegiem czasu, każdy nowy numer tego zespołu zdobywał dużą popularność.

 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 15

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

dziadostwo się zapowiada ta impreza . ale cóż to ostatnia impreza spadochroniarza z kobyłki ,

Gość

muzyka dla ludzi (delikatnie mówiąc) mało wymagających kulturowo.rytm każdej piosenki taki sam umcy umcy,łatwo wpadający Januszom w ucho,dodaj do tego kontrowersyjną nazwę zespołu i masz maszynkę do zarabiania i zabawiania pijanych januszy na odpustach i innych wsiowych dożynkach...ehhh

Gość

do Gość 2018.06.08 14:18 czeka na spadochroniarza z nowej wsi, który wraca w listopadzie, po 20 latach do jarosławca

Gość

Enej to ukraiński zespół.

Gość

Dziadostwo będzie a nie impreza gdy spadochroniarz z kobyłki jest. Na drzymałej głośno spadochroniarz odchodzi do wołomina .

Drumel

A co ma wspólnego jakiś działacz UPA z nazwą zespołu? Jak by się nazwali Adolf to byłoby, że szerzą nazizm? Ludziom całkiem czasem odwala... Choć zgodzę się, że spora część ich utworów ma bardzo zbliżoną melodię.

Gość

UWAGA: Enej to też główny bohater "Eneidy" - książki jednego z ojców ukraińskiej literatury, Iwana Kotlarewskiego. Napisano ją 150 lat przed rzezią wołyńską.

Gość

Tak jak wszystkich innych "gwiazd". Nie chcesz, nie przychodź, nie słuchaj. Daj żyć innym. Marudzenie to nasza domena niestety...

Gość

Gdzie te atrakcje będą się odbywały? Gdzieś w powiecie?

Głos

Petro Fedorowycz Olijnyk ps. „Enej”, „Roman”, „Serhij” – ukraiński wojskowy, członek OUN, pułkownik UPA, w 1943 roku kierował mordami ludności polskiej na Wołyniu. Według wspomnień świadków „Enej” był znany z bezwzględności i okrucieństwa; m.in. własnoręcznie odrąbywał głowy swoim ofiarom... A wy dalej skaczcie sobie w radosnych pląsach grajków z polsatowskiegi Idola,polskojęzyczne media głównego ścieku prowokacyjnie plują wam w twarz a wy się jeszcze z tego cieszycie...

Gość kkk

Petro Fedorowycz Olijnyk ps. „Enej” to ich guru. Kto ich tu zaprosił??

Gość8

Beda sie przescigac teraz w organizacji eventow a dzieci dalej z wlasnym papierem toaletowym do szkoly chodza.

Gość

kim był Enej, tutaj małe wyjaśnienie https://pl.wikipedia.org/wiki/Petro_Olijnyk_(wojskowy)

Rasul Allah

Zespół Enej powinien mieć zakaz występowania w naszymkraju, a to dlatego: Petro Fedorowycz Olijnyk ps. „Enej”, „Roman”, „Serhij” (ur. 9 lipca 1909 w Mołodyńczach, zm. 17 lutego 1946 koło Rudników na Wołyniu) – ukraiński wojskowy, członek OUN, pułkownik UPA, w 1943 roku kierował mordami ludności polskiej na Wołyniu[1].

Gość

Dajcie spokój z tym Enej. Każdy utwór tych "gwiazd" jest "na jedno kopyto" - ta sama melodia, tylko inne słowa.