26° Czwartek
16 Sierpnia

Pią

Sob

NieSeweryn Dębiński

Ponad godzina świetnej muzyki

21 stycznia kościół przy ul. Kraszewskiego w Pruszkowie dosłownie pękał w szwach. To z powodu koncertu zespołu Sound'n'Grace, który dał świetny występ! Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Pruszkowie.

Każdy kto przybył na czas, czyli o godz. 19.00, mógł doznać lekkiego szoku. A to z powodu liczby osób, bowiem nawet kilka minut przed rozpoczęciem koncertu trudno było wcisnąć się do środka kościoła. Tego dnia frekwencja zaskoczyła, w pozytywnym znaczeniu tego słowa. I mimo to, że nie wszyscy znaleźli wspaniałe „miejscówki”, to chyba cały ten ścisk spowodował, że w powietrzu unosiła się wspaniała i życzliwa atmosfera.

Gdy tylko artyści przywitali się z publiką, rozległy się dźwięki muzyki i śpiew najpopularniejszego chóru w Polsce – Sound'n'Grace. Artyści przedstawili m.in. wszystkie swoje najbardziej znane utwory: „Dach”, „Możesz wszystko”, „Nadzieja”, „Idealnie” czy „Na pewno”. Muzycy tradycyjnie poruszali się w rytmach funku, jazzu, soulu, groove i R'n'B. Publiczność śpiewała i klaskała wraz z chórem. Sound'n'Grace po prostu zaraża dobrą energią! Mamy wrażenie, że ten koncert zostanie na długo w pamięci mieszkańców Pruszkowa.

Oczywiście można napisać jeszcze wiele słów na temat tego koncertu, jednak sprawdźcie sami co wydarzyło się tego dnia w kościele św. Kazimierza:


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 13

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Czy Was smutnych ludzi potrafi cos zadowolic. Kultura w Pruszkowie to jest wazne.

Gość

Świetny koncert!!! Oby takich więcej ☺

Maciek

Koncert naprawdę był super i super przygotowany, może trochę za bardzo rockowo jak na kościół ale skoro ksiądz pozwolił to chyba nie grzech. :)

Gość

Skala wydarzenia niedopasowana do wnętrza. Ładny pokaz świetlny. Pogłos i echo znacznie zniekształcały muzykę, np. dominująca perkusja. Lepsze efekty byłyby w plenerze - park Kościuszki w czasie Dni Pruszkowa, lub duża sala koncertowa. Ogrom przygotowań - występ (dla mnie) poniżej oczekiwań.

Gość

Jestem oburzona,że tego typu koncert odbył się przed głównym ołtarzem

Marek

A kiedy bedzie U2 w kosciele? Byloby super

Alchemik

Aspekt artystyczny i muzyczny pozostawiam bez komentarza, bo nie ma co dyskutować o gustach, dobrze że ludziom się podobało (aranżacja świetlna jak dla mnie b. ładna). Ale smutne jest to że nie ma w tym mieście miejsca gdzie można by taki koncert zorganizować w bardziej profesjonalny sposób, bo warunki w kościele delikatnie mówiąc dość słabe (kiepska widoczność, tłok i nie do końca dobra akustyka). Wiadomo za wynajem hali Znicza czy welodromu trzeba by sowicie zapłacić a i te nie gwarantują iż jakość będzie wyższa.

Gość02

W przyszłym roku będzie Iron Maiden, zobaczycie! C'nie Krzychu...? :)

Marek

Taki koncert powinien był być wykonany dniu WOśP przy takiej dużej max frekwencji jaka była 5 wolontariuszy powinno stać i kasa na dobry uczynek by szła strumieniem ale nie po co ! Tak nie wolno ksiądz żeby ludzie nie dawali na wosp ludzi by zapewne z kościoła wypuszczał podziemnymi katakumbami tylko po to aby ludziom nie przyszło do głowy wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Adam

Badziewny koncert. Porazka!

rasul allah

smtne to, że badziewny zespół przyciąga dużo więcej ludzi do kościoła niż duszpasterz na czytanie ewangelii

Gość

To prawda, koncert pokazał jaki potencjał drzemie w naszej parafii:)

MARUS

Tak potwierdzam . Byliśmy widzieliśmy . Prosimy o więcej .