26° Środa
18 Lipca

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt
MAP

Pruszków w fotoplastykonie

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego zaprasza na ciekawą wystawę połączoną ze swoistą podróżą w czasie! Wszystko za sprawą fotoplastykonu, który przeniesie nas do Pruszkowa sprzed lat.

„Zabytek chroniony prawem... krótka historia siedziby muzeum” to tytuł wystawy, której wernisaż odbędzie się już w najbliższą sobotę o godz. 12.00. Dzięki wystawie poznamy historię Pruszkowa z perspektywy jednego i wyjątkowego budynku. Fotoplastykon zostanie umieszczony w ogrodzie muzeum.

Pracownicy MSHM wybrali najpiękniejsze i najciekawsze zdjęcia, które za sprawą fotoplastykonu stworzonego przez Fundację Koncept Kultura ożyją w zupełnie nowej formie.

Szykujcie się zatem na podróż w czasie, w której zobaczycie jak dzisiejszy tętniący życiem Pruszków wyglądał 100 lat temu. Co więcej nie zabraknie ciekawych konkursów, w których będziecie mogli sprawdzić swoją znajomość miasta. Ciekawe czy poznacie miejsca, w których dziś stoją jedne z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych obiektów na terenie Pruszkowa.

Wystawa jest dostępna w godzinach pracy muzeum. Pruszków w fotoplatykonie można ogladać do 7 września.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Wystawa powinna nosić tytuł ,,Jak podupadło miasto za władzy Jana i SPP" i do tego obrazki z lat 1998 -2017.