26° Czwartek
16 Sierpnia

Pią

Sob

NieArkadiusz Kosiński

Pszczelińska będzie świętowała, czyli bzykała

„Wielkie Bzykanie na Pszczelinie” – ta nazwa może zastanawiać... Ale organizatorzy chcą wyrazić swoją radość z modernizacji ul. Pszczelińskiej. 27 sierpnia zapraszają wszystkich mieszkańców do świętowania! Start o 17.00 w rejonie wjazdu na Pszczelin.

Na pomysł organizacji tego typu imprezy wpadło Stowarzyszenie Projekt Brwinów. – Mieszkam przy ul. Pszczelińskiej i od wielu lat doświadczałam osobiście uciążliwości związanych z bardzo złym stanem jezdni tej drogi: ubytki, powodujące kałuże i ochlapywanie pieszych i rowerzystów przez przejeżdżające samochody, hałas wywołany nierównościami, brak chodnika po jednej stronie drogi itp. Przebudowa Pszczelińskiej była jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji w Brwinowie i wreszcie się ziściła. Dla mnie, ale i dla wielu mieszkańców tego rejonu to jedna z najradośniejszych informacji od wielu lat. W czerwcu zaproponowałam kolegom i koleżankom –  członkom naszego stowarzyszenia zorganizowanie „Święta Mieszkańców Ulicy Pszczelińskiej”. Propozycja została przyjęta z aplauzem i natychmiast przystąpiliśmy do przygotowań – tłumaczy Alina Pyrak, koordynator imprezy.

Mieszkańcy i kierowcy mogą się cieszyć, że Pszczelińska zyskała nową jakość. Świętowanie jest jak najbardziej uzasadnione, jednak skąd pomysł na dość nietypową nazwę imprezy? – Ulica Pszczelińska i sam Pszczelin wzięły swoje nazwy od pszczelich pasiek hodowlanych, które ponad 100 lat temu tam funkcjonowały. Kubuś Puchatek - wielki przyjaciel pszczół - powiedział kiedyś: „To bzykanie coś oznacza. Takie bzyczące bzykanie nie bzyka bez powodu. Jeżeli słyszę bzykanie, to znaczy, że ktoś bzyka, a jedyny powód bzykania, jaki znam, to ten, że się jest pszczołą”. W naszym przypadku zależało nam na podjęciu próby integracji mieszkańców ulicy Pszczelińskiej, ale również przybliżeniu tematyki znaczenia pszczół w przyrodzie - np. przez gry zabawy dla dzieci i młodzieży – wyjaśnia Alina Pyrak.

W programie Wielkiego Bzykania na Pszczelinie można znaleźć m.in. gry i zabawy dla dzieci, pszczele stoiska edukacyjne, kramy z miodem i produktami eko, Piknik Wieprzowy i potańcówkę na asfalcie przy wsparciu zespołu No i Dobrze. 27 sierpnia o 17.00 Pszczelińska rozpocznie wielkie świętowanie.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

brwinowianin

Ok. Reasumując ja też się w sumie cieszę. Ale przeraża ta nasza polska słaba organizacja , która uwidoczniła się podczas realizacji tej inwestycji. Po pierwsze trwało to zbyt długo - podzielono na dwa etapy ,w sumie przebudowa trwała kilka lat zamiast pół roku całość ! Po drugie - nawet w dniu świętowania otwarcia rogi czyli 27/08 nie posprzątano ulicy tylko zalegają tony ziemi przy krawężniku i studzienkach . To zadam pytanie ,- po co w ogóle robić odwodnienia ulic skoro wiadomym jest że w tej gminie ulic się nie sprząta ???!!!

Gość

I komu te pszczoły przeszkadzały?

LOLOMI

przecież ul. pszczelińska to nie jest sukces burmistrza ponieważ to była inwestycją państwową bo to droga krajowa! Kosiński uwielbia zbierać laury i oklaski, a przy okazji wypromować się na kolejną kadencję?! Mój szwagier z Serbii już wyśmiał tą budowę, mówił że nawet tam taki kawałek drogi nie buduje się... pół roku czasu!? A cała ulica byłą budowana kilka lat przecież. No i ciekawe czy posprzątali ten brud i piach przy krawężnikach i studzienkach odprowadzających deszczówkę???

Gość

Ta nazwa nie zastanawia, tylko jest prostacka i ordynarna w swoim przekazie. Jeszcze bardziej trywialne jest reklamowanie i ogłaszanie tej imprezy przez burmistrza Brwinowa. I tak jak wypada podać tę informację przez wpr, tak burmistrz powinien siedzieć cicho, no ale widocznie ten język jest mu bliski.

Gość

Nazwa imprezy bardzo zachęcająca.... Oby tylko pogoda nie pokrzyżowała chęciom i zamiarom bzykaczy.