17° Piątek
27 Kwietnia

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr

Czw
Anna Sołtysiak

Rolkarze zawładnęli Pruszkowem [GALERIA]

Takiej imprezy w Pruszkowie jeszcze nie było. W minioną niedzielę (25 czerwca) w Pruszkowie odbył się nightskating, czyli wieczorny przejazd rolkarzy ulicami miasta.

Nightskating był jedną z wielu atrakcji dostępnych w trakcie pruszkowskich wianków. O godz.19.00 sprzed Pałacu Ślubów wyruszył peleton rolkarzy. – Na starcie pojawiło się 640 rolkarzy,  natomiast na trasie ta liczba nieco zmalała. W trakcie przejazdu naliczyliśmy 595 osób – mówi nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę i to nie tylko dla mieszkańców samego Pruszkowa. W Nightskatingu wzięli udział również mieszkańcy sąsiednich miejscowości .in Brwinowa, Otrębus czy Grodziska Mazowieckiego. Okazuje się, że władze miasta nie spodziewały się tak dużej frekwencji. – Zdawaliśmy sobie sprawę, że chętnych będzie sporo. Ale nie liczyliśmy na tak ogromne powodzenie. Od organizatorów przejazdu otrzymaliśmy informacje, że pod względem liczby uczestników Pruszków jest na piątym miejscu w Polsce. Jakiś czas temu Nightskating był organizowany w Białymstoku i tam pojawiło się 250 rolkarzy. U nas było ich blisko 600 – dodaje Landowski.

Sama impreza spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem nie tylko uczestników, ale i mieszkańców Pruszkowa. Na trasie przejazdu, która wiodła m.in. ul. Prusa, Gordziłkowskiego, Pogodną, Polną, Działkowa, Powstańców i Chopina można było spotkać osoby, które machały uczestnikom przejazdu i robiły zdjęcia. Organizacja przejazdu nie wzbudziła również zastrzeżeń kierowców.

Pojawi się zatem pytanie kiedy kolejny Nightskating w Pruszkowie? – Na pewno ta impreza wpisze się na stałe w kalendarz pruszkowskich wydarzeń sportowo-kulturalnych. Docelowo chcemy organizować przejazdy dwa razy w roku. Nie wykluczone, że dołożymy do tego jeszcze masę krytyczną, w której udział mogą wziąć rowerzyści, rolkarze czy miłośnicy jazdy na hulajnodze – dodaje wiceprezydent Pruszkowa.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brawo Ja...ś

Brawo dla Pana Jana Zdaje sobie sprawę z nędznej, syfiastej, tragicznej (lub inne tego typu słowo) infrastruktury rowerowej i chce zorganizować rowerową masę krytyczną żeby jego następcy coś zmienili Buhahahaha

Gość

fantastyczna impreza, było super i podziękowania dla władz miasta :)

Gość

Ciekaw jestem czy ci narzekacze chociaż tyłek ruszyli. Czy te wieczorne rolkowanie czy masa krytyczna to świetne imprezy integrujące mieszkańców. Więcej takich okazji.

Gość

Działkowa i rolki - świetnie ktoś to wymyślił.

Marian

Filmował wasz reporter Artur B. ???

Gość

Szkoda ze sie prezydent nie ruszył i nie pojechał. Jakość asfaltu tragiczna, drogi rowerowe wyłożone kostka. Doprowadziliście to miasto do ruiny. Ale nie ma co politykować impreza była fajna.

Gość

Piesek jak zwykle bez smyczy. Kiedy ludzie nauczą się, że duże psy trzyma się na smyczy? Kiedy wreszcie służby zaczną wlepiać za to mandaty? Do parku z dzieckiem nie można iść bo "państwo" wszyło sobie z pieskiem na spacer.

jkm

Moglibyście wrzucać zdjęcia w wyższej rozdzielczości... W dobie obrazów HD ta Wasza rozdzielczość jest śmiesznie marna.

Gość

łał! Jestem pod wrażeniem liczby uczestników. Mam tylko jedną uwagę. Czy po polsku nie można tego nazwać?

Gość

Nie ma to jak zablokować drogi w niedziele wieczorem jak wszyscy wracają z urlopu, gratulacje kolejni terroryści po masie krytycznej do lasu sport uprawiać