26° Czwartek
16 Sierpnia

Pią

Sob

Niewikipedia.org

Spotkanie z Filipem Springerem

W ramach cyklu „Rozmowy o dobrym mieście” Podkowę Leśną odwiedzi znany pisarz i dziennikarz Filip Springer.

Springer to autor książek o architekturze i często nieładzie przestrzennym polskich miast. Jego książka reporterska „Miedzianka. Historia znikania”  znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike, finale Nagrody Literackiej Gdynia i finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Była także nominowana do nagrody za Książkę Historyczną Roku, Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus i Nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Prasy.

W 2012 roku ukazała się jego druga książka „Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u” (wyd. Karakter 2012). Współpracował z PWSTiF w Łodzi, Amnesty International Polska, Greenpeace Polska, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, fundacją Imago Mundi, Biurem Europejskiej Stolicy Kultury Katowice 2016. Wykładał na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 17 lutego o godz. 16.00 w Pałacyku Kasyno w Podkowie Leśnej. Wstęp wolny.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

A 24 lutego w pobliskim Stawisku spotkanie z Michałem Rusinkiem-sekretarzem noblistki: Wydaje się ciekawe. Dlaczego Wpr 24 nie informuje?

Joanna

Wybieram się. Cieszę się,ze zorganizowano takie spotkanie. Brawo Podkowa.Super są te lokalne wydarzenia-w Podkowie na seansach kinowych zawsze jest duzo ludzi.Myslę,że na spotkaniu z panem Filipem też bedzie spora frekwencja.

Gość

czytalem wszystkie jego ksiazki

Gość

Nie znam człowieka

Gość

ksiazki springera sa super

jan

nie znam

PiS

To nazwisko jest niepolskie . Czy powinno się kogoś takiego słuchać ?