25° Wtorek
18 Września

Śr

mat. prasowe

Spotkanie z Mariuszem Szczygłem

Grodziska biblioteka publiczna zaprasza miłośników literatury reportażowej na spotkanie ze znanym dziennikarzem, Mariuszem Szczygłem.

Szczygieł to reporter i felietonista, od lat związany z „Gazetą Wyborczą” i „Dużym Formatem”, uhonorowany tytułem Dziennikarza Roku 2013. Za swoją książkę Gottland został nagrodzony European Book Prize i Nike Czytelników. Jest autorem antologii reporterskich, w tym trzytomowej 100/XX. Antologia polskiego reportażu. Jego książki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. Mieszka w Warszawie, pracuje w Fundacji Instytut Reportażu.

– Podczas spotkania spotkania autorskiego w Grodzisku opowie o kuluarach pracy reportażysty, niesłabnącym zainteresowaniu literaturą reportażową w Polsce, o konkretnych tytułach książkowych, o tym, co zmieniły, jak wpłynęły na nasze postrzeganie rzeczywistości i dlaczego warto po nie sięgnąć. A także o Czechach, mediach społecznościowych i o tym, jak wygląda miejsce pracy Mariusza Szczygła – wyjaśnia Katarzyna Czarnecka z grodziskiej biblioteki.

Po spotkaniu będzie możliwy zakup książek, m.in. „Kaprysiku” i „Projektu: Prawda”. Gdzie i kiedy? Sobota, 24 lutego, godz. 16.00, w grodziskim Pawilonie Kultury (przy ulicy Westfala 3).


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Głos

Kiedy zaprosicie wybitnego "historyka-profesora" gross'a?

Gość

W tym Grodzisku to popłuczyny po komunie ;-)

Gość

Szczygieł nie orzeł ;-)

Rado

Szczygiel to porazka. Ja tam dziekuje. Lipa. Wolalbym np.spotkanie z Januszem Weissem z Radia Zet !

Gość

Nikogo wartościowego do zaproszenia nie było?

Głos

Szczygieł to reporter i felietonista, od lat związany z „Gazetą Wyborczą...przestałem czytać,kolejny autorytet moralny...