Wtorek
20 Lutego

Śr

Czw

Piąmat. organizatora

Swój czy obcy? Wyzwanie dla młodzieży

Rozterki duchowe Hamleta William Szekspir zawarł w pytaniu „być albo nie być?”. Pruszkowska młodzież pochyli się nad inną kwestią. „Swój? Obcy? Teatralny Teren Badań” – tak brzmi tytuł warsztatów teatralnych, które odbędą się w dniach 10-24 lipca. Trwają zapisy do udziału w zajęciach.

Letnie warsztaty teatralne dla młodzieży odbędą się w Pruszkowie już po raz trzeci. – Myślą przewodnią tegorocznych warsztatów będzie teatralne zbadanie pojęć „swój” i „obcy” z dwóch perspektyw: „Ja - swój wśród obcych” oraz „Ja – obcy wśród swoich”. Instruktorzy i uczestnicy będą rozmawiać o tym, na ile „obco” lub „swojsko” czują się wśród rówieśników, rodziny, najbliższych, w swoim mieście. Podczas warsztatów młodzież będzie miała okazję przekuć własne refleksje, spostrzeżenia, wnioski dotyczące głównego tematu „swojskości” i „obcości” w formę autorskiej, teatralnej wypowiedzi, którą następnie zaprezentują dwukrotnie przed szerszą publicznością – prezentuje Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowatorium”, organizator wydarzenia.

Szkoła podstawowa nr 6 przy ul. Lipowej zamieni się w warsztat pracy młodych artystów. Zajęcia będą prowadzone w dniach 10-24 lipca, udział w nich jest całkowicie bezpłatny. W programie m.in. warsztaty teatralne, muzyczne, taneczne i drama. Sześć godzin codziennego wysiłku zaowocuje wspólnym dziełem w postaci spektaklu, który zostanie zaprezentowany 23 i 24 lipca.

Warsztaty teatralne skierowane są do młodzieży w wieku 13-19 lat. Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto szybko zapisać się do udziału w zajęciach. Zgłoszenia należy przesyłać do 2 lipca 2017 na adres swoj.obcy@innowatorium.org. Można również wypełnić formularz, który dostępny jest tu


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz