26° Czwartek
19 Lipca

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr
materiały organizatora

Swój? Obcy? Młodzież odpowiada

Czas na teatralne popisy młodzieży, która przez dwa tygodnie ciężko pracowała nad projektem „Swój? Obcy? Teatralny Teren Badań” w ramach programu „Lato w teatrze”. Pokazy odbędą się 23 i 24 lipca w sali widowiskowej Spółdzielczego Domu Kultury w Pruszkowie.

Już po raz trzeci młodzież zafascynowana teatrem mogła uczestniczyć w programie „Lato w teatrze”. Zajęcia odbywały się w szkole podstawowej przy ul. Lipowej. – Warsztaty trwały dwa tygodnie, to bardzo intensywnie spędzony czas.  Atmosfera była twórcza, choć wymagała też otwarcia na „dziwne”, nieznane formy pracy z ciałem, ruchem, głosem – indywidualne oraz grupowe. Była też bardzo refleksyjna, ponieważ badaliśmy osobisty stosunek  do tematu swojskości i obcości oraz emocje, które on wywołuje. Nie zabrakło integracji i zabawy –  przedstawia Agata Gołąb, opiekunka projektu.

W zajęciach wzięło udział 19 osób, które intensywnie pracowały nad scenariuszem. U aktorów często występuje trema. Nie inaczej jest w przypadku pruszkowskich zajęć. – Trema i stres z pewnością pojawią się przed pokazami. Czasami w trakcie warsztatów trudno było się przełamać w zaproponowanej formie tanecznej, muzycznej, teatralnej – przedstawia Gołąb.

Spektakl „Swój? Obcy? Teatralny Teren Badań” zostanie zaprezentowany dwukrotnie w sali widowiskowej Spółdzielczego Domu Kultury przy ul. Hubala 5. Pierwszy pokaz odbędzie się w niedzielę, 23 lipca o 15.00, zaś drugi 24 lipca o 18.00.

Wstęp wolny.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz