Wtorek
20 Lutego

Śr

Czw

Piąmateriały organizatora

Swój? Obcy? Młodzież odpowiada

Czas na teatralne popisy młodzieży, która przez dwa tygodnie ciężko pracowała nad projektem „Swój? Obcy? Teatralny Teren Badań” w ramach programu „Lato w teatrze”. Pokazy odbędą się 23 i 24 lipca w sali widowiskowej Spółdzielczego Domu Kultury w Pruszkowie.

Już po raz trzeci młodzież zafascynowana teatrem mogła uczestniczyć w programie „Lato w teatrze”. Zajęcia odbywały się w szkole podstawowej przy ul. Lipowej. – Warsztaty trwały dwa tygodnie, to bardzo intensywnie spędzony czas.  Atmosfera była twórcza, choć wymagała też otwarcia na „dziwne”, nieznane formy pracy z ciałem, ruchem, głosem – indywidualne oraz grupowe. Była też bardzo refleksyjna, ponieważ badaliśmy osobisty stosunek  do tematu swojskości i obcości oraz emocje, które on wywołuje. Nie zabrakło integracji i zabawy –  przedstawia Agata Gołąb, opiekunka projektu.

W zajęciach wzięło udział 19 osób, które intensywnie pracowały nad scenariuszem. U aktorów często występuje trema. Nie inaczej jest w przypadku pruszkowskich zajęć. – Trema i stres z pewnością pojawią się przed pokazami. Czasami w trakcie warsztatów trudno było się przełamać w zaproponowanej formie tanecznej, muzycznej, teatralnej – przedstawia Gołąb.

Spektakl „Swój? Obcy? Teatralny Teren Badań” zostanie zaprezentowany dwukrotnie w sali widowiskowej Spółdzielczego Domu Kultury przy ul. Hubala 5. Pierwszy pokaz odbędzie się w niedzielę, 23 lipca o 15.00, zaś drugi 24 lipca o 18.00.

Wstęp wolny.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz