26° Czwartek
16 Sierpnia

Pią

Sob

NieCKR

„Szelmostwa Skapena” w Raszynie

Tytułowe „Szelmostwa Skapena” to spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Montownia, który odbędzie się 13 lutego w Centrum Kultury Raszyn.

Ciekawa propozycja kulturalna dla mieszkańców Raszyna. W przyszłym tygodniu zostanie przedstawiona komedia według Moliera. – Grany nieprzerwanie od 21 lat kultowy spektakl Teatru Montownia. Jego forma, oparta na włoskiej komedii dell’arte, to znakomity pretekst do zabawy konwencją – informuje CKR.

Czterech aktorów gra aż kilkanaście postaci, ale spokojnie... Nie pogubicie się. Jak zapewnia Teatr Montownia,  rytm i czytelność fabuły są jak najbardziej zachowane. Usunięto role kobiece, a mężczyźni tylko opowiadają o kobietach, w których są zakochani.

–  Szelmostwa w założeniu są spektaklem autorskim opartym na technice i wyobraźni aktorów, umiejętności w operowaniu gestem i głosem – czytamy na stronie Teatru Montownia.

O czym są „Szelmostwa Skapena”? Syn bogatego mieszczanina zakochuje się i żeni z młodą, biedną dziewczyną w dodatku nieznanego pochodzenia. Leander, syn kolejnego bogacza także zakochuje się, ale w cygance. Pierwszy boi się reakcji ojca, który dopiero ma się dowiedzieć o ożenku, a drugiemu porywają ukochaną. Obaj udają się po pomoc do Skapena, służącego Leandra. I tutaj zaczną się schody. Intrygi i podstępy Skapena wkrótce wychodzą na jaw...

A o tym co będzie dalej i sposób, w jaki zostanie przedstawiona komedia dowiecie się podczas spektaklu!

Bilety w cenie od 20 zł do 50 zł w sprzedaży 12 i 13 lutego (poniedziałek i wtorek) w godz. 17.00–19.00.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

silver

W Pruszkowie mamy trwający od lat spektakl pt. "Szelmostwo Jana"