-4° Poniedziałek
22 Stycznia

Wt

Śr

Czw

Czw

Pią

Sob
pixabay

Szykuje się ostra jazda

2 września teren po byłej szkole rolniczej w Pszczelinie zamieni się w trasę wyścigową za sprawą I edycji Wrak Race Brwinów. Potężna dawka adrenaliny gwarantowana!

Wystarczy mieć prawo jazdy min. kategorii B, ukończone 18 lat i samochód o wartości maksymalnie do 1 tys. zł, aby wziąć udział w imprezie. Zapisy prowadzone są tu, wpisowe wynosi 200 zł. Warto dodać, że brak samochodu nie jest przeszkodą. Organizatorzy oferują wynajęcie pojazdów na czas zawodów. Fani motoryzacji nie mogą przegapić takiej okazji. Wrak Race Brwinów to połączenie prędkości, adrenaliny, wyjątkowych samochodów i kurzu unoszącego się nad torem.

Wyścigi wraków stają się coraz popularniejsze. 2 września stare samochody zawitają do Pszczelina, gdzie odbędzie się I edycja Wrak Race Brwinów. – Głównym pomysłodawcą do organizacji takiej imprezy jest Robert Szpiglewski, który kilka lat temu, gdy imprezy Wrak Race’owe nie były jeszcze tak popularne, postanowił zaprezentować swoje umiejętności i sprawdzić się jako kierowca w tej dyscyplinie. Wraz z kolejnymi zawodami, a zarazem kolejnymi pucharami, zaczął zdobywać doświadczenie oraz ludzi, którzy docenili jego zdolności, a w późniejszym czasie przyczynili się do powstania „Szpila Team” – przedstawia Karina Szpiglewska ze Szpila Team.

Motoryzacyjna pasja oraz udzielone wsparcie sprawiły, że udało się dopiąć wszystko na ostatni guzik i w pierwszą sobotę września fani motoryzacji będą mogli „szaleć” w Pszczelinie. – Robert, dziś już licencjonowany kierowca sportowy i przyszły zawodnik mistrzostw Polski w rally crossie , wraz ze swoich klubem postanowił wziąć los we własne ręce i zorganizować zawody na terenie własnej gminy i powiatu. W tym celu zwrócił się z prośbą do radnego powiatowego Mariusza Baranowskiego o wsparcie i pomoc w pozyskaniu na ten cel terenów gospodarstwa po byłej szkole rolniczej w Pszczelnie – przedstawia Szpiglewska. – Radny Baranowski chętnie się zgodził i zaangażował w sprawę i tak dzięki jego staraniom udało się podpisać umowę z zarządem powiatu pruszkowskiego na pozyskanie tego terenu. Tym sposobem mamy zaszczyt urządzić omawianą imprezę, na którą pomysł został zrodzony z pasji do motoryzacji i przyjaźni – dodaje.

Impreza rozpocznie się o 7.30 od zapisów uczestników. Start wyścigu kwalifikowanego dla pierwszej grupy zaplanowano na 10.00. Następnie odbędzie się rywalizacja kolejnych uczestników. W finale najlepsi powalczą o puchar starosty powiaty pruszkowskiego (14.20), zaś w biegu handicup o puchar burmistrza gminy Brwinów (14.55). Zapowiada się prawdziwe motoryzacyjne szaleństwo! – Główną atrakcją imprezy będą kilkunastominutowe wyścigi samochodów, gdzie uczestnicy będą mogli robić to, czego zabrania się na drogach publicznych. Jednak, podstawą dobrego wyścigu zawsze są kibice, o których również nie zapomniano. Dla zgromadzonych zostali zaproszeni profesjonaliści w dziedzinie modeli zdalnie sterowanych – grupa RC WPR z Pruszkowa, a także goście specjalni, w tym Robert Herba – wielokrotny rajdowy mistrz Polski, przyjaciel oraz mentor „Szpila Team”. Zapewniona będzie również strefa gastronomiczna, gdzie każdy będzie mógł zaspokoić głód po emocjonującym wyścigu – tłumaczy przedstawicielka Szpila Team. 

Patronat medialny nad wyścigiem Wrak Race Brwinów objęły Gazeta WPR i portal WPR24.pl.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Takie są realia wyścigów Wrak Race - przy dużej liczbie załóg 7.30 to dobra godzina, żeby zacząć zapisywać uczestników i sprawdzać stan samochodów. Również załogi potrzebują czasu, aby przygotować auta i siebie samych do startu - wyścig jest bardzo wymagający dla obu "stron". Gdyby cała impreza zaczęła się później, ostatnie wyścigi byłyby już po zmierzchu.

MAREK I EDEK

MARKA KRZYKACZA I EDKA TAM ZOBACZYMY?

Gość

Jak to jest ze jak impreze organizuje miasto pruszkow to czytamy zawsze "Prezydent Jan Starzyński zaprasza" a jak tylko jakiś inny wójt czy burmistrz to jego nazwisko nie przechodzi wam przez gardło?

Gość

Godzina 7:30 to za późno !!! Zapisy powinny być o 3:00 kwalifikacje 6:00 a główny wyścig o 10:00 Wtedy na pewno w Sobotę (dzień wolny od pracy) wszyscy by przyszli! Brawo dla organizatora. W hucie na 3 zmiany pracuje?