26° Czwartek
19 Lipca

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr
pixabay.com

The Voice of Suka w Młochowie

Z Marią Pomianowską można odkrywać historyczne polskie instrumenty. Artystka wraz z zespołem wystąpi 13 sierpnia w Młochowie, gdzie zaprezentuje program „Odrodzony dźwięk – The Voice of Suka”.

Kolejna odsłona wakacyjnego cyklu „zaPARKUJ w Młochowie”. Każdy koncert to wyjątkowa podróż, uczta i doznania dla tych, którzy kochają muzykę, ale i dla odkrywających jej piękno. Wakacyjne niedziele w Młochowie upływają w fantastycznym klimacie.

13 sierpnia na tarasie przy kościele św. Michała Archanioła Maria Pomianowska z zespołem zaprezentują program „Odrodzony dźwięk – The Voice of Suka”. Wybitna polska instrumentalistka posiada bogaty repertuar. Warto dodać, że Pomianowska gra m.in. na suce, sarangi i wiolonczeli. Na swoim koncie ma wiele płyt. W 2011 roku otrzymała medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Podczas swojej kariery współpracowała m.in. z Anną Marią Jopek. W 2016 roku Maria Pomianowska wydała płytę „The Voice of Suka”, która spotkała się z ogromnym uznaniem. Na tegorocznym festiwalu Polskiego Radia „Nowa tradycja” Jury Folkowego Fonogramu Roku 2016 otrzymała trzecią nagrodę za wspomniany album.

Słuchacze z Młochowa będą mieli okazję zagłębić się w muzykę anonimową z XIV wieku, dzieła Piotra z Grudziądza, melodie ludowe. Nie zabraknie również utworów autorstwa Marii Pomianowskiej.

Początek koncertu o 16.00. Wstęp wolny.


 


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

polaczki juz oburzone xddddd

Gość

Suka to instrument patałachy.

janina

co wy promujecie??? co to za suka??? jakie wartości przedstawiacie???

BB

Suka w Młochowie, ciekawie.