26° Czwartek
19 Lipca

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr
pixabay.com

The Voice of Suka w Młochowie

Z Marią Pomianowską można odkrywać historyczne polskie instrumenty. Artystka wraz z zespołem wystąpi 13 sierpnia w Młochowie, gdzie zaprezentuje program „Odrodzony dźwięk – The Voice of Suka”.

Kolejna odsłona wakacyjnego cyklu „zaPARKUJ w Młochowie”. Każdy koncert to wyjątkowa podróż, uczta i doznania dla tych, którzy kochają muzykę, ale i dla odkrywających jej piękno. Wakacyjne niedziele w Młochowie upływają w fantastycznym klimacie.

13 sierpnia na tarasie przy kościele św. Michała Archanioła Maria Pomianowska z zespołem zaprezentują program „Odrodzony dźwięk – The Voice of Suka”. Wybitna polska instrumentalistka posiada bogaty repertuar. Warto dodać, że Pomianowska gra m.in. na suce, sarangi i wiolonczeli. Na swoim koncie ma wiele płyt. W 2011 roku otrzymała medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Podczas swojej kariery współpracowała m.in. z Anną Marią Jopek. W 2016 roku Maria Pomianowska wydała płytę „The Voice of Suka”, która spotkała się z ogromnym uznaniem. Na tegorocznym festiwalu Polskiego Radia „Nowa tradycja” Jury Folkowego Fonogramu Roku 2016 otrzymała trzecią nagrodę za wspomniany album.

Słuchacze z Młochowa będą mieli okazję zagłębić się w muzykę anonimową z XIV wieku, dzieła Piotra z Grudziądza, melodie ludowe. Nie zabraknie również utworów autorstwa Marii Pomianowskiej.

Początek koncertu o 16.00. Wstęp wolny.

 


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz