17° Piątek
27 Kwietnia

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr

Czw
FB T.Love

T.Love zagra na Dniach Brwinowa

Był Hey, było Raz, Dwa, Trzy, był Lao Che teraz pora na T.Love. Muniek Staszczyk wraz z ekipą będą gwiazdą tegorocznych Dni Brwinowa.

Zespół T.Love powstał w 1982 r. wtedy jeszcze pod nazwą Teenage Love Alternative. Stworzyło go czterech kolegów z IV Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie: Zygmunt Staszczyk, Janusz Knorowski, Dariusz Zając i Jacek Wudecki. Zespół pierwszy występ na dużej scenie zaliczył na festiwalu „Malrock”. Grupa wystąpiła gościnnie jako debiutanci. Dwa lata później zespół zagrał na Festiwalu w Jarocinie już w charakterze gwiazdy. Wtedy zarejestrowano materiał na pierwszą kasetę „Nasz Bubelon” znany również jako „Nasz Babylon”.

Tak wyglądały początki zespołu T.Love (pod tą nazwą od 1987 r.). W początkach kariery Muniek wraz z kolegami inspirowali się muzyką punk rock, z czasem w ich muzyce pojawiły się elementy reggae, rock and rolla, glam rocka i pop rocka. Większość płyt wydanych przez T.Love uzyskało status złotych, a składanka „Love, love, love – the Very BesT.Love” pokryła się platyną.

„Warszawa”, „King”, „IV Liceum Ogólnokształcące”, „Ajrisz”, „Chłopaki nie płaczą” – tu utwory, które zna chyba każdy z nas. T.Love to zespół, z którym jedni przeżywali młodość a inni dorastali. Teraz Muńka wraz z ekipą będzie można zobaczyć w Brwinowie. Zespół T.Love będzie gwiazdą tegorocznych Dni Brwinowa, a te obędą się w dniach 9-10 września.Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

turirek

W Piastowie w tym roku ma zagrać zespół BOYS

Gośćpilot

A w milanówku lata 20, 30 nasza burmistrz nie potrafi zrobić normalnych dni milanówka tylko dziadostwo

pio

Pruszkowie będzie grała kluzik rostowska z zespołem kop a w Piastowie Ryszard petru z zespołem kod

Gabi

W Brwinowie to się Zenka Martyniuka słucha.

Gość

Tylko o dniach Pruszkowa i Piastowa cisza.