25° Wtorek
18 Września

Śr

Archiwum

W weekend pikniki i kino pod chmurką

Ostatni wakacyjny weekend przyniesie wiele atrakcji i ciekawych plenerowych imprez w naszym regionie. Podpowiadamy co, gdzie i kiedy.

Wsobotę (1 września) w Parku Kościuszki w Pruszkowie odbędzie się Pszczeli Piknik. Rozpocznie się o godz. 11.00. Podczas pikniku będzie można wygrać miejskie gadżety, m.in.: kubki i czapeczki. Będzie również możliwość zakupu różnych rodzajów miodów. A jakie atrakcje znajdują się w harmonogramie? W 6-8 osobowych grupach będą budowane, a później malowane pełnowymiarowe ule. Ta część potrwa ok. 2,5 godz. Nie trzeba też być od początku do końca przy budowie ula, bowiem można brać udział w tworzeniu poszczególnych elementów. Ponadto zaobserwujecie prawdziwe życie pszczół za pośrednictwem szklanego ula, dowiecie się jak wygląda pszczelarz i na czym polega jego praca, spróbujecie różnych miodów i posłuchacie o zdrowotnych ich właściwościach.

Wieczorem w Parku Kościuszki spotkamy się na ostatnim tegorocznym seansie Kina Letniego. Zwieńczeniem cyklu będzie projekcja filmu „Nerve”. Vee ma już dość życia w cieniu swej kochającej popularność przyjaciółki Sydney. Pewnej nocy postanawia wyrwać się ze swego poukładanego świata i wyrusza do Nowego Jorku, by wziąć udział w Nerve, grze która okaże się niebezpieczna. Jak ta historia się skończy? Początek seansu o godz. 20.30 (sobota, 1 września).

Najbliższa sobota będzie też okazją, aby odwiedzić strażaków z Nowej Wsi. Na terenie strażnicy odbędzie się piknik. Piłkarzyki, dmuchańce, eurobungee, basen z łódeczkami, wata cukrowa, popcorn, konkursy i wiele innych. Tego wszystkiego szukajcie od godz. 13.00 na terenie przy ul. Głównej 2 w Nowej Wsi.

Na niedzielę w Opaczy-Kolonii zaplanowano uroczyste otwarcie nowego budynku świetlicy i piknik. Początek o godz. 16.30 występem chóru Czerwone Korale, o godz. 17.00 przecięcie wstęgi. Do tego animacje dla dzieci, malowanie buziek, dmuchańce, konkursy, grill i wiele innych.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Podsumowałby ktoś te wszystkie weekendowe imprezy. Nie wiadomo gdzie się wybrać. Gdzieś jest Piasek, gdzieś Alizee, a gdzieś są pszczoły.