26° Czwartek
16 Sierpnia

Pią

Sob

Niebrwinow.pl

Wielka scena czeka na mieszkańców

Widowisko teatralno-muzyczne o Wacławie Kowalskim wzbogaci brwinowskie Dożynki. Mieszkańcy gminy mają niepowtarzalną okazję zaprezentować się na scenie.

Wystarczy przyjść na próbę i zgłosić chęć udziału w spektaklu. Z pewnością dla wielu osób może być to niesamowita przygoda i szansa na odkrycie talentu aktorskiego. Spektakl zostanie wyreżyserowany przez Leszka Zdunia i zaprezentowany 28 sierpnia podczas gminnych dożynek. To jeden z elementów obchodów Roku Wacława Kowalskiego w Brwinowie.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 22 sierpnia o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury. Mieszkańcy będą mieli okazję zapoznać się z planem działania. – Tworzymy grupę, która wystąpi w spektaklu reżyserowanym przez Leszka Zdunia. Zobaczymy, ile osób przyjdzie na warsztaty. Liczymy, że będzie to grupa licząca kilkunastu mieszkańców. Przewidujemy dla nich role drugoplanowe. W spektaklu weźmie udział dwóch aktorów profesjonalnych oraz dwie grupy amatorów: z Brwinowa i Radziejowic – przedstawia Maciej Kierzkowski z Akademii Profil, która zajmuje się organizacją przedsięwzięcia.

W ekspresowym tempie grupa będzie musiała przygotować się do widowiska. Efekty wysiłków będzie można zobaczyć 28 sierpnia. Czego można się spodziewać na scenie? – Współpracujemy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, gdzie mamy miejsce do przeprowadzania prób. Chcemy nauczyć osoby, które zgłoszą się do udziału piosenek. Repertuar będzie bogaty. Wśród utworów znajdą się piosenki ludowe, filmowe oraz autorstwa Oskara Kolberga. Planujemy również inscenizację fragmentu filmu „Sami swoi”. Więcej nie mogę zdradzić – mówi Kierzkowski.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

PiS

Ten tak zwany aktor nie pobierał dobrej zmiany w Naszym Kraju. Nie popierał Naszego Naczelnika Państwa Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego dlatego powinno się raczej przypominać przepiękną karierę wielkiego polskiego aktora Pana Zelnika lub Pana Pietrzaka.