26° Czwartek
16 Sierpnia

Pią

Sob

NieArkadiusz Kosiński

Wielkie Bzykanie na Pszczelinie

Radość zapanowała wśród kierowców, mieszkańców i urzędników. A wszystko za sprawą modernizacji ul. Pszczelińskiej. Uwieńczeniem inwestycji będzie nietypowe wydarzenie pod wdzięczną nazwą „Wielkie Bzykanie na Pszczelinie”.

O znaczeniu Pszczelińskiej dla ruchu w naszym regionie nie trzeba nikogo przekonywać. Droga łączy Błonie z Brwinowem, Otrębusami i Nadarzynem. Do niedawna jej stan wołał o pomstę do nieba. W końcu coś drgnęło i Pszczelińska zaczęła się zmieniać. Ale warto zaznaczyć, że droga do jej modernizacji nie należała do najłatwiejszych. W 2014 roku wyremontowano odcinek od ronda Wacława Kowalskiego do ul. Pedagogicznej. Pod koniec marca br. ruszył kolejny etap prac. Tym razem drogowcy pojawili się na odcinku od ul. Pedagogicznej do skrzyżowania z DW 719.

Jednym słowem wypada się cieszyć, że Pszczelińska w końcu będzie wyglądała jak należy. Stowarzyszenie Projekt Brwinów we współpracy z wieloma podmiotami postanowiło dać temu wyraz. 27 sierpnia zaplanowano święto ul. Pszczelińskiej pod nazwą „Wielkie Bzykanie na Pszczelinie”. – Impreza będzie miała charakter niemasowej, niekomercyjnej i nieodpłatnej imprezy rodzinnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych zorganizowanej na zakończenie trwającego obecnie II etapu inwestycji Samorządu Województwa Mazowieckiego – przebudowy drogi wojewódzkiej nr 720 ul. Pszczelińskiej na odc. od ul. Pedagogicznej w Brwinowie do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 719 ul. Warszawską w Otrębusach: najbardziej wyczekiwanej inwestycji wojewódzkiej w Gminie Brwinów! – informują organizatorzy.

Wydarzenie nietypowe, ale program imprezy wygląda imponująco. Gry i zabawy dla dzieci, miasteczko rowerowe ruchu drogowego, pokazy strażackie OSP Brwinów, pszczele stoiska edukacyjne, kramy z miodami i produktami eko, piknik wieprzowy. Do tańca, w pasie drogowym ul. Pszczelińskiej, świętujących porwie zespół No To Co. Zatem w niedzielę wielkie bzykanie. Początek na Pszczelińskiej (w rejonie wjazdu na Pszczelin) o 17.00.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Gość 2017.08.22 08:32 okolice numeru 99, tzn. chyba na wysokości wjazdu na pszczelin. na fb zrobili wydarzenie właśnie pod tą nazwą. ale skoro ma być jakiś taniec na asfalcie, to pewnie droga będzie zamknięta dla samochodów. ale to tylko takie moje przemyślenia.

nasz region

A przynajmniej posprzątali tą ulice przy tej WYJĄTKOWEJ okazji, czy nadal zalegają tony piachu przy krawężnikach i studzienkach odprowadzających wodę ? ! ? Mój szwagroszczak już wyśmiał się z tej pszczelińskiej, że pół roku kawałek drogi robili... A to Serb jest, mówi że nawet w Serbii szybciej budują drogi :)

Gość

W niedzielę 27.08?? budowlańcy pracowali nawet w niedzielę 20, więc naprawdę goni ich czas, ale nie wiem czy się wyrobią w 5 dni, żeby naprawdę było to huczne otwarcie dopięte na ostatni guzik, a nie będą kończyć po imprezie i dopracowywać. Póki co Pszczelińska nie wygląda jakby mięli skończyć w tak krótkim czasie. Asfalt do końca wyleją w jeden dzień, ale nie wiem czy to wystarczy...Impreza fajna, ale czy jednak o tydzień nie za szybko?

Gość

Na Pszczelińskiej - ale gdzie? Brwinow czy Otrębusy? Okolice numeru?

do Gość 16:48

wygrałaś! :)

Gość

Bzykanie .. hmmm... a żądlenie będzie?

Gość

Zboczeńcy i zbereźnicy!