26° Czwartek
16 Sierpnia

Pią

Sob

NieFilmweb

Wojciech Pszoniak w monodramie „Belfer”

Nadarzyński Ośrodek Kultury zaprasza na niezwykły spektakl. Z monodramem „Belfer” placówkę odwiedzi Wojciech Pszoniak. Ruszyła sprzedaż biletów.

Pszoniak to aktor-legenda. W jego pokaźnym dorobku artystycznym nie brakuje znakomitych kreacji filmowych i teatralnych, kultowych tytułów znanych kilku pokoleniom widzów. Na co dzień artysta mieszka we Francji, do Polski przyjeżdża aby spotkać się z publicznością. Okazja, aby podziwiać jego aktorski warsztat na żywo już w lutym w Nadarzynie.

Na scenie Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury Pszoniak zaprezentuje monodram „Belfer”. – Wśród przeznaczonych na scenę utworów trudno o tekst bardziej naszpikowany znaczeniami i stawiający więcej pytań. W swej warstwie fabularnej jest to historia nauczyciela licealnego, któremu przyszło uczyć literatury w szkole dla tak zwanej trudnej młodzieży – czytamy na stronie NOK.

– Krytycy i publiczność byli zachwyceni tonem sztuki. Podkreślali, że „Belfer” nie opowiada wyłącznie o trudnym życiu nauczycieli. Uznali, że ten monodram, opisując mikrokosmos szkoły daje pod rozwagę, o ile nie kwestionuje wartości naszego społeczeństwa. A także współczesnego teatru. W recenzjach z „Belfra” pisano, że sztuka jest jak gdyby lustrem odbijającym nas wszystkich. Piękny dramat pełen czułości i humoru, w mistrzowskim wykonaniu Wojciecha Pszoniaka – zaznaczają organizatorzy.

Spektakl odbędzie się w sobotę, 3 lutego, o godz. 18.00. Bilety w cenie 50 zł (normalny) i 45 zł.  (karta mieszkańca) w sprzedaży od 22 stycznia w kasie NOK w godz. 9.00-17.00. Rezerwacja online (od 22 stycznia od godz 12.00 do 31 stycznia) na stronie: nok.pl. 


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Pszoniak sroniak. Ile szekli chciał?

Gość

Komuchów i KODziarzy zbyt wiele jeszcze w tzw kulturze

Gość

Po jakiego funta nam ten komuszek przoniak.do kobylki tam czeka golosiek.

Głos

Na co dzień "artysta" mieszka we Francji, do Polski przyjeżdża aby podskakiwać na pochodach Komunistycznych Oddziałow Dywersyjnych