25° Wtorek
18 Września

Śr

Wikipedia

Wystawa prac Beksińskiego

Od 1 marca w Poczekalni PKP w Grodzisku Mazowieckim będzie można podziwiać dzieła Zdzisława Beksińskiego. To mało znany dorobek artysty, który obejmuje głównie prace fotograficzne z lat 50-tych, ale nie zabraknie też filmów dokumentalnych.

W minionym roku o Beksińskich zrobiło się głośno za sprawą premiery filmu biograficznego „Ostatnia rodzina”. W rolę Zdzisława Beksińskiego doskonale wcielił się Andrzej Seweryn, dzięki któremu możemy poznać sylwetkę artysty, jego zachowanie, styl życia i w końcu to, jak tworzył swoje dzieła. A warto dodać, że były one niecodzienne, fantastyczne, czasami wręcz przerażające.

Wystawa w grodziskiej Poczekalni PKP będzie składać się głównie z fotografii, od malarskiej po kreacyjną i drastyczną. – Na wystawie zobaczymy fotomontaże komputerowe, które pozwalają artyście w dojrzałym już okresie działań twórczych na kontynuację pasji fotograficznej. Widzimy ciekawe pomysły na przetworzenie klasycznych tematów takich jak sylwetka ludzka, twarz czy pejzaż przy pomocy programów komputerowych – informują organizatorzy.

Jedną z najciekawszych części wystawy będzie ta, podczas której zaprezentowana zostanie grafika komputerowa. To tutaj widać znakomity warsztat Zdzisława Beksińskiego. Zaskakujące jest to, jak bardzo oszczędnie potrafił poruszać się w prezentowanych formach, używając wręcz prostych środków wyrazu, a jednocześnie uzyskiwał niesamowite efekty. 

Wystawę wzbogacą filmy dokumentalne: „Dr. Jimmy” dokument o Tomaszu Beksińskim, 17 chwil z życia artysty, „Inside” 22 minutowy dokument z taśm archiwalnych artysty, wywiad ze Zdzisławem Beksińskim. 

Dzieła będzie można podziwiać od 1 do 8 marca, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-20.00 oraz w sobotę i niedzielę od 12.00 do 20.00.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

byłem, polecam! Super, że takie coś zostało zorganizowane, za darmo Beksiński, nic mi nie pozostało tylko ruszyć w drogę!