26° Czwartek
16 Sierpnia

Pią

Sob

NieArchiwum

Zasadzili 150 dębów

W sobotni poranek wzdłuż drogi łączącej Brwinów z Parzniewem zasadzono 150 nowych drzew. W akcji zorganizowanej przez władze gminy chętnie wzięli udział mieszkańcy.

Szpaler dębów kolumnowych został zasadzony w ramach programu „Drogi dla natury – kampania
promocji zadrzewień w krajobrazie rolniczym jako siedlisk przyrody i korytarzy ekologicznych”. W realizacji przedsięwzięcia gmina współpracowała z Fundacją EkoRozwoju.

W sobotę rano, mimo niesprzyjającej pogody, na szlaku Brwinów-Parzniew tłumnie stawili się mieszkańcy, aby wspólnie sadzić drzewa. – Lekko licząc stawiło się 250-300 osób, przedstawiciele sołectw, stowarzyszeń, całe rodziny, harcerze. Pierwotnie miało być 100 dębów, ale posadziliśmy 150. 70 otrzymaliśmy z programu „Drogi dla natury”, 80 zapewniła gmina – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa. – Każdy dąb ma swojego opiekuna, niektórzy zapowiadali, że będą przychodzić z konewką i doglądać – dodaje.

W najbliższym czasie na terenie gminy pojawią się kolejne drzewa. – Chcemy posadzić 50 dębów w innych miejscach. Czasami będzie to jedno drzewo, czasami kilka lub kilkanaście wzdłuż jednej drogi. Ponadto projektujemy w tej chwili ścieżkę rowerową z Brwinowa do Milanówka przez Grudów i tam planujemy posadzić kiedyś około 300 drzew – zapewnia Kosiński.


EWELINA LATOSEK
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Rafał Sarna

Do gościa z 2016.04.09 20:09: Drzew nie posadzono pod linią energetyczną. Gdy linia idzie z prawej strony ścieżki, to drzewa są z lewej i na odwrót. Wiem, bo sadziłem. Proponuję osobiście przejść się lub przejechać, aby się naocznie przekonać.

Gość

W Milanówku burmistrz Kwiatkowska zapłaciła 200 tys za projekt wycięcia drzew i położenia kostki brukowej dla nikomu niepotrzebnej ścieżki rowerowej. Jak już zapłaciła podniósł się larum mieszkańców więc przeprowadzono "konsultacje". Wynik vicek Stępień ukrył

Gość

Tak, w Pruszkowie same wycinki: Komorowska, Berenta, Sprawiedliwości, Niecała, Prusa pod nowy pas na wysokości parku

Gość

W Pruszkowie nie potrzeba drzew. Na Obrońców Pokoju właśnie wycięto zamiast posadzić nowe

Gość

Czy ktoś zauważył, że te drzewa posadzono pod liną energetyczną i za kilkanaście lat pewnie zostaną wycięte?

do chętnego

TERAZ TO TYLKO BRZOZA !!!!!!!!!!!!

Chętny

To teraz kolej na Pruszków. Mogę kupić drzewko i się nim opiekować. Jakieś tam doświadczenia ze swojej działki mam. Tylko gdzie i jakie wsadzić? Czekam na sygnał od miasta. Nie chcę osik, lip, topoli i wierzb. Reszta jest ok. Więc?